16.03.20 Život s kočkou

10 projevů kočičí lásky

Některé kočky jsou přítulné a rády se mazlí, jiné tělesný kontakt s člověkem moc nevyhledávají. Ale to neznamená, že vás nemilují. Druhá skupina jen projevuje náklonnost jiným způsobem.

1. Předou u vás
I když kočky vrní z různých důvodů (více zde), většinou to dělají v době, kdy se cítí uvolněně a spokojeně. Předení ve vaší blízkosti a během kontaktu s vámi je jedním z jasných projevů kočičí přízně.

2. Odpočívají ve vaší blízkosti
Některé kočky jsou moc plaché na to, aby si vám sedly na klín. Místo toho polehávají poblíž vás. I to je jeden ze způsobů, jak vám projevují náklonnost.

3. Přešlapují
Hnětení (mléčný krok) je jasným ukazatelem, že se kočka cítí klidně a spokojeně. Něco jako sdělení: „Tady jsem uvolněná a šťastná“. A kočka nemusí přešlapovat přímo na vás. Pokud sedí vedle vás a šlape, když s ní mluvíte nebo když se na vás dívá, dává tak najevo, že jste pro ni důležití.

4. Olizují vás
Pokud vás kočka během mazlení začne olizovat, berte to jako vrcholný projev její lásky. Dokonce i lehké okusování může být láskyplné. Je to něco jako sdělení: „Je super, že existuješ.“

5. Otírají se
Když se o vás kočka otírá hlavou a ducá do vás, dává najevo, že vás bere jako přítele. Kočka si vás také označuje a signalizuje, že jste její „majetek“.

6. Mrkají
Když se na vás kočka dívá, a pak na vás pomalu mrká, vyjadřuje náklonnost. Pomalé mrknutí znamená něco jako: „Důvěřuji ti a jsi můj přítel“

7. Pokládají na vás tlapku
Šťouchání tlapkou je běžná praxe, jak se kočka snaží vzbudit pozornost člověka. Pokládání tlapky je projevem náklonnosti.

8. Nosí vám dárky
Některé kočky mají ve zvyku pokládat před dům své úlovky. Že přinesly myš navíc oznamují hlasitým mňoukáním. Demonstrují tak hrdost na svůj dar a příslušnost k lidské rodině.

9. Následují vás
Pokud vás kočka vítá u branky nebo domovních dveří a kam se hnete, je vám v patách, dává tím najevo,že vám důvěřuje a přeje si být s vámi stále na blízku.

10. Ukazují bříško
Přetáčí se u vás ze strany na stranu s packami ve vzduchu, zatímco vystavuje bříško? Je to známka důvěry, zájmu a důkaz toho, že se s vámi cítí bezpečně. Ale neznamená to přímo, že chce, abyste se bříška dotýkali. Většina koček pro drbání upřednostňuje jiné části těla.

Foto: pexels.com