04.05.20 Život se psem

5 tipů, jak na narozeniny překvapit psa

Říká se, že pes je nejlepším přítelem člověka. Má vždy radost, když se vrátíte domů, vítá vás poštěkáváním a nadšeným vrtěním ocasu, má stále dobrou náladu a nejraději by byl s vámi celý den. Dopřejte mu proto na oplátku překvapení, které ho potěší. Za svou lásku a oddanost si to zaslouží. A nejen na narozeniny.

1. Upečte mu dort
Domácí pochoutky představují jednoduchý způsob, jak dát psovi najevo svou přízeň. Připravit můžete třeba sulcový dort nebo domácí sušenky. Vždyť láska prochází žaludkem. A proto váš čtyřnohý kamarád určitě nepohrdne ani balením kvalitního krmiva. Vyzkoušet můžete například značky Ibero NATURAL, Petkult, Bravery nebo Prins.

2. Pořiďte mu hračku
Bez dárků by to nebyly správné narozeniny. Nechte pejska vybrat si vlastní hračku v obchodě s chovatelskými potřebami nebo mu objednejte dárek po internetu. Vkus svého mazlíčka určitě znáte, takže si hračku můžete vybrat z pohodlí vašeho domova. Zde je naše nabídka pro psy: /hracky-pro-psy Můžete mu vyrobit i nějaký ručně zhotovený hlavolam, při kterém si váš mazlíček procvičí mozek. Nápady najdete třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=K816rkM5YHs

3. Zorganizujte skupinovou procházku nebo psí oslavu
Váš čtyřnohý parťák se rád pohraje se svými psími kamarády. Dopředu si proto domluvte skupinové venčení a nechte pejsky dosyta proběhnout na louce nebo v psím parku. Pokud máte zahradu, můžete uspořádat psí oslavu. Chlupáčům ale nabízejte jen pamlsky, které hned snědí. Raději se vyhněte žvýkacím kostem, mohla by se kvůli nim strhnout rvačka. Někteří psi si brání i hračky, míčky, klacky a další aporty. Na zahradě postavte překážkovou dráhu, na které můžete závodit o chutné odměny.

4. Naplánujte speciální výlet
Podnikněte dlouhý výlet do přírody, který spojte třeba s koupáním v rybníce. Jestli máte psa „vodomila“, určitě to ocení. Naplánujte i společnou dovolenou nebo aspoň víkendový pobyt v nějaké zajímavé lokalitě s ubytováním v „dog friendly“ penzionu (samozřejmě až skončí koronavirová karanténa a hotely otevřou pro širokou veřejnost). Dobrodruzi mohou přespat pod stanem nebo širákem.

5. Přihlaste se na kurz
Jestli jste už dlouho přemýšleli o nějakém kynologickém sportu nebo aktivitě, kterou byste chtěli se svým psem provozovat, teď nastal ten správný čas udělat první krok a přihlásit se. Co třeba zkusit agility, dogdancing, flyball, nebo canisterapii? Aktivitu volte podle plemene psa, jeho předpokladů a vašich zájmů.

Foto: Pexels