05.05.12 Kotě

Vyvážená strava od kotěte je základ

Přinesli jste si domů malé koťátko a nevíte co mu dát dobrého na zub? Pokud nechcete, aby mělo v budoucnu problémy se zdravím, neměli byste tuto volbu podceňovat.

 

Vybírejte kvalitní, speciálně navržené krmivo pro koťata s vyváženým dostatek živin, které podporují správný růst, silné svaly a napomáhají správnému vývoji mozku a očí. Váš malý přítel to ocení.

„První rok v životě nového člena vaší rodiny patří k těm nejdůležitějším. Velká kočka má na rozdíl od malého kotěte naprosto odlišné nároky na stravování. Proto byste pro správný vývoj vašeho kotěte měli dbát především na vyváženou stravu.“ říká MVDr. Blanka Neumannová z veterinární ordinace Pac. Všeho moc škodí - to platí nejen pro lidi, ale také pro zvířata. Ideální je vybírat produkty, které obsahují jen takové živiny, jež napomáhají optimálnímu vývoji vašeho kotěte.

 

Jak často krmit?

První zásadou ve správné péči o koťata je dávkování. Správně byste je měli krmit 4 - 5krát denně v malých porcích, na rozdíl od velké kočky, kterou stačí krmit 2krát denně. Dáváte vašemu malému příteli kravské mléko? Pak je to chyba, neboť má úplně jiné složení než mléko kočičí. Můžete mu tak způsobit nemalé problémy, od průjmu přes zažívací potíže. Důležité jsou naopak bílkoviny, které podporují jeho zdravý růst, významné jsou i Omega-3 mastné kyseliny DHA, které podporují optimální vývoj sítnice a zlepšují činnost mozku. Vhodná jsou také krmiva, jež obsahují klinicky ověřené antioxidanty zase neutralizují volné radikály a napomáhají lepší funkci imunitního systému.

 

Více se o výživě dozvíte v sekci www.moje-kocka.cz/vyziva/