Sezóna koťat
13.09.21 Kotě

Sezóna koťat

To, co může široké veřejnosti připadat roztomilé, vyvolává u pracovníků zvířecích útulků každoročně zděšení. Sezóna koťat začíná vždy na jaře a trvá až do podzimu. Jak už termín napovídá, je to období, kdy nekastrované kočky přivádějí na svět potomstvo a útulky jsou zaplaveny osiřelými koťaty, která potřebují intenzivní péči.

Co kotě dědí po otci?
09.01.21 Kotě

Co kotě dědí po otci?

Chování koček ovlivňuje nejen způsob odchovu a zkušenosti, ale i zděděné vlastnosti. Protože se otec-kocour na odchovu koťat většinou vůbec nepodílí, lze do určité míry usuzovat, které vlastnosti po něm koťata získávají dědičně.

Proč brát koťata do ruky?
08.09.20 Kotě

Proč brát koťata do ruky?

Aby z kotěte vyrostla sebejistá kočka, která se nebude bát lidí, je důležité nepodcenit socializaci. Existuje pár opatření, kterými lze ovlivňovat a stimulovat žádoucí rysy sociálního chování. Extra důležité je období mezi druhým a sedmým týdnem života. 

Mami, kde jsi?
18.06.19 Kotě

Mami, kde jsi?

Už novorozená koťata umí se svou kočičí mámou efektivně hlasově komunikovat. Protože jsou slepá a hluchá, jsou zcela odkázaná na její péči, a proto musí umět upoutat její pozornost.
Jak rozeznat pohlaví koťat?
01.11.17 Kotě

Jak rozeznat pohlaví koťat?

Možná se vaší kočičce narodila koťátka a máte problém určit, která jsou holky a která kluci. Poradíme vám, jak na to.
Nový člen domácnosti a výživa
04.10.17 Kotě

Nový člen domácnosti a výživa

Chystáte si pořídit malé koťátko? Skvělé! Vaše rodina se rozroste o čtyřnohého parťáka, se kterým si užijete spousta legrace. Na jeho příchod se však připravte předem.
7 rad, na co si dávat pozor, když jdete k chovateli pro kotě
04.10.16 Kotě

7 rad, na co si dávat pozor, když jdete k chovateli pro kotě

Vybrali jste si vytoužené kočičí plemeno a teď už jen pročítáte inzeráty s nabídkou koťat? Dříve než svého nového mazlíčka přivezete domů, je vhodné zajít k chovateli na návštěvu a prohlédnout si celý vrh a prostředí, kde kočky žijí.   Je úplně normální, když má chovatel víc koček, ale pokud má doma přímo „překočkováno“, není to žádné dobré znamení.
Jak poznat dobrého chovatele?
20.02.16 Kotě

Jak poznat dobrého chovatele?

Chcete si pořídit štěně nebo kotě s průkazem původu? Pak se vyplatí pečlivě si zvolit chovatelskou stanici. Mnohé vám napoví informace na webových stránkách CHS, doporučení od důvěryhodných majitelů daného plemene nebo reference od poradce chovu.
Jak poznat stáří kotěte?
31.01.16 Kotě

Jak poznat stáří kotěte?

Pokud jste našli osiřelé kotě a potřebujete zjistit, jak může být staré, poslouží vám následující znaky.   Bříško Podívejte se kotěti na bříško, zda tam má viditelné zbytky pupeční šňůry.
Přezubování
27.06.15 Kotě

Přezubování

Mléčné zuby se u koťat začíná prořezávat přibližně ve stáří 14 dní po narození. Přezubování, neboli výměna mléčných zubů za trvalý chrup, začíná od 14.