Vybíráme pro vašeho pejska

Vybíráme pro vaši kočičku

Devět lidí s postižením si převzalo psí parťáky z organizace Helppes
21.09.21 Aktuality

Devět lidí s postižením si převzalo psí parťáky z organizace Helppes

V sobotu 18. 9. 2021 proběhla v motolském výcvikovém centru Helppes již devatenáctá slavnostní promoce čtyřnohých absolventů akademie Helppes. Devět nově vycvičených asistenčních psů bylo za účasti známých osobností předáno lidem s postižením, kterým psí pomocníci usnadní a zpříjemní obtížné fungování v běžném životě.  

Výživa březí feny
20.09.21 Výživa

Výživa březí feny

„Včera jsme kryli. Ode dneška jí dávám 2x víc žrádla, přece chci, aby měla hodně štěňat,“ řekl chovatel. Bohužel tento přístup je chybný. Jaká pravidla dodržovat, když fena čeká štěňata? 

Osobnostní test a rozdíly mezi kočičími plemeny
20.09.21 Život s kočkou

Osobnostní test a rozdíly mezi kočičími plemeny

Vědci z Helsinské univerzity vyvinuli nový komplexní dotazník pro zkoumání kočičí osobnosti a chování. Z dat od více než 4 300 koček reprezentujících 26 plemen se analyzovalo sedm osobnostních a behaviorálních rysů, přičemž mezi jednotlivými plemeny byly pozorovány významné rozdíly.

Sezóna koťat
13.09.21 Kotě

Sezóna koťat

To, co může široké veřejnosti připadat roztomilé, vyvolává u pracovníků zvířecích útulků každoročně zděšení. Sezóna koťat začíná vždy na jaře a trvá až do podzimu. Jak už termín napovídá, je to období, kdy nekastrované kočky přivádějí na svět potomstvo a útulky jsou zaplaveny osiřelými koťaty, která potřebují intenzivní péči.