Psincový kašel
03.04.22 Zdraví a nemoci

Psincový kašel

Má váš pes suchý dráždivý kašel? Možná se jedná o psincový kašel. Jak se onemocnění projevuje? A jak se léčí. Odpoví MVDr. Hana Prausová v článku od Labvet blog. 

Rusko-ukrajinský konflikt a další dopady na chov psů
27.03.22 Aktuality

Rusko-ukrajinský konflikt a další dopady na chov psů

Válka na Ukrajině se dotýká i chovu ruských plemen. Jak to vypadá s jejich budoucností se dozvíte v článku z kynologického magazínu ecanis.cz.

Jak zabavit psa v bytě?  
20.03.22 Život se psem

Jak zabavit psa v bytě?  

Dlouhé procházky a tréninky na louce nejsou jedinou možností, jak zabavit psí parťáky. Pro chvíle, kdy venku padají trakaře nebo zkrátka nemáte možnost vyrazit někam do přírody, vyplatí se mít v rukávu několik triků, jak psa zabavit uvnitř v bytě.

Vstup zvířat z Ukrajiny, u nichž není znám původ
12.03.22 Aktuality

Vstup zvířat z Ukrajiny, u nichž není znám původ

Jak je to s dovozem psů z Ukrajiny? Státní veterinární správa (SVS) v návaznosti na úterní jednání veterinárních autorit států Evropské unie i na poznatky z terénu, kde přibývá případů dovozů zvířat bez doprovodu svého majitele z válkou zasažené Ukrajiny do členských zemí, stanovuje závazné veterinární podmínky pro psy, kočky a fretky vstupující tímto způsobem na území České republiky.

Pozvánka na veletrh FOR PETS 2022
12.03.22 Aktuality

Pozvánka na veletrh FOR PETS 2022

Zveme vás na 12. ročník veletrhu chovatelských potřeb pro domácí zvířata. 

Kdy? Čtvrtek 07. 04. 2022 - neděle 10. 04. 2022
Kde? PVA EXPO PRAHA
Web události: https://for-pets.cz

Můžete se na nás těšit u stánků Ibero a Petkult.

Pomoc Ukrajině
07.03.22 Aktuality

Pomoc Ukrajině

Není nám lhostejné, co se na Ukrajině děje! V pátek od nás odjela první auta s krmivem. První část putuje na hranice s Ukrajinou, kam přijíždí lidé se svými mazlíčky a potřebují pro ně krmivo a druhá část putuje do Lvova, kde bude předána armádě a bude dále distribuovaná na potřebná místa - útulky a pro majitele zvířat v zasažených oblastech.
Se zvířetem v pronájmu: Na co dát pozor
05.03.22 Život se psem

Se zvířetem v pronájmu: Na co dát pozor

Pes je v České republice nejoblíbenějším domácím zvířetem – má ho téměř každá druhá domácnost. Při hledání nového nájemního bydlení tak mnoho lidí řeší, zda majiteli nebude domácí mazlíček vadit a jak jeho přítomnost v bytě vyřešit ke spokojenosti obou stran. Jaké jsou možnosti nájemců i pronajímatelů?

Prověření asistenční psi nyní mohou mít i digitální „občanky“
26.02.22 Výchova a výcvik

Prověření asistenční psi nyní mohou mít i digitální „občanky“

Asistenční či vodící pes je pro člověka s postižením nepostradatelným pomocníkem. Pomáhá vracet tyto lidi zpět do běžného života, což by mělo být z dlouhodobého hlediska cílem každého předaného psího pomocníka. Zdaleka ne všichni psi však splňují mezinárodně uznávané standardy a takoví psi mohou být pro klienty i veřejnost dokonce i nebezpeční. Jednou ze záruk kvalitně vycvičeného psa je i nová mezinárodní identifikační karta. 

Šíření vztekliny v Polsku
26.02.22 Zdraví a nemoci

Šíření vztekliny v Polsku

Polsko na rozdíl od České republiky patří mezi země, v nichž se doposud nepodařilo zcela vymýtit vzteklinu. Každoročně jsou z Polska hlášeny pozitivní případy vztekliny, především u lišek. Ve druhé polovině roku 2021 byl v Polsku zaznamenán výrazný nárůst potvrzených případů. Nejvíce případů se objevuje na východě Polska. 

Toxoplazmóza u psů a koček
09.02.22 Zdraví a nemoci

Toxoplazmóza u psů a koček

Nastávající maminky se často bojí nákazy toxoplasmózou. Jak to s tímto nebezpečným prvokem vlastně je? A představují riziko kromě koček i psi? To vysvětlí Vladimíra Tichá v článku od Labvet blog.