Blog

BLOG MŮJ PES
Moderní trénink psů. Trenér radí, jak odměňovat pamlsky

Moderní trénink psů. Trenér radí, jak odměňovat pamlsky

Výchova a výcvik | 23.09.23

Správná komunikace je klíčem k úspěšnému vztahu nejen mezi lidmi, ale také ve vztahu psa s člověkem. Porozumět si i beze slov může být zpočátku těžké, ale věřte, že pochopit psí řeč a naladit se na stejnou vlnu není nic nereálného. Díky moderním metodám výchovy a správnému nastavení odměn to zvládnete.

Jak odnaučit psa štěkat na mě kvůli jídlu?

Jak odnaučit psa štěkat na mě kvůli jídlu?

Výchova a výcvik | 01.04.23

Mám jezevčíka, který na mě neustále štěká kvůli jídlu. V minulosti jsem mu ustoupila a dala mu něco na zub, od té doby na mě takto dotírá. Když vařím a on na mě štěká, snažím se otočit se k němu zády a nevšímat si ho, dokud se neuklidní. To funguje tak pět minut, ale pak to zkusí znovu. Co dělat?

Za studená lisované krmivo Ibero Cold Pressed
8 předpokladů správné výchovy psa

8 předpokladů správné výchovy psa

Výchova a výcvik | 18.02.23

Výchova je klíčovým krokem k tomu, aby váš nový čtyřnohý kamarád žil spokojený život a byl skvělým společníkem pro vás i vaši rodinu. Zde je 8 tipů, na co nezapomenout.

Prověření asistenční psi nyní mohou mít i digitální „občanky“

Prověření asistenční psi nyní mohou mít i digitální „občanky“

Výchova a výcvik | 26.02.22

Asistenční či vodící pes je pro člověka s postižením nepostradatelným pomocníkem. Pomáhá vracet tyto lidi zpět do běžného života, což by mělo být z dlouhodobého hlediska cílem každého předaného psího pomocníka. Zdaleka ne všichni psi však splňují mezinárodně uznávané standardy a takoví psi mohou být pro klienty i veřejnost dokonce i nebezpeční. Jednou ze záruk kvalitně vycvičeného psa je i nová mezinárodní identifikační karta.

Separační úzkost u psa

Separační úzkost u psa

Výchova a výcvik | 26.07.21

„Nevíme, co máme dělat. Když odejdeme z bytu, Roxana vyje, štěká, škrábe na dveře a udělá nečistotu manželovi v posteli. Sousedé se zlobí, mají malé dítě a to nemůže spát. Dveře musel manžel oplechovat. Jsou na to nějaké léky?“ z veterinární ordinace.

Přines bačkory

Přines bačkory

Výchova a výcvik | 03.05.21

Se psem si můžete užít spoustu legrace při „domácích pracích“. Samozřejmě tím nemyslíme, že by váš čtyřnohý kamarád pomáhal s luxováním, ale může vám přinést na povel různé předměty. Psi se rádi zavděčují a touží po pochvale a této vlastnosti lze jednoduše využít.

Starého psa novým kouskům nenaučíš?

Starého psa novým kouskům nenaučíš?

Výchova a výcvik | 26.04.21

Podobně jako u lidí, tak i u psů stárnutí ovlivňuje jejich kognitivní schopnosti. Ale neznamená to, že by se starý pes nemohl učit nové triky, jen mu to bude trvat o něco déle.

Zastaralé metody trestů

Zastaralé metody trestů

Výchova a výcvik | 12.04.21

Fyzické tresty, jako je třepání za kůži, chytání za čumák, nebo převracení psa na záda bohužel stále nejsou minulostí. Každý, kdo takové metody využívá, riskuje do budoucna problémy. Pes se na člověka přestane spoléhat a to zvlášť v krizových a konfliktních situacích.

Co je to covidový pes?

Co je to covidový pes?

Výchova a výcvik | 23.03.21

Epidemie koronaviru a s ním související lockdown ovlivňuje nejen lidi, ale i naše čtyřnohé kamarády. Dokonce se zrodil nový termín – covidový pes. O co jde a jak se vyhnout následkům omezení?

Nečistotnost

Nečistotnost

Výchova a výcvik | 16.03.21

Pokud pes vykonává potřebu či značkuje doma nebo na návštěvě, je to nepříjemný problém, který trápí snad každého pejskaře. Jaké jsou příčiny psí nečistotnosti a co dělat?