Blog

BLOG MŮJ PES
Co dát psovi na zácpu a jak to řešit přírodní cestou?

Co dát psovi na zácpu a jak to řešit přírodní cestou?

Zdraví a nemoci | 16.07.24

Zácpa u psa může být pro jeho zdraví velmi nepříjemná a stresující. Tento problém může mít různé příčiny, jako je nevhodná strava, nedostatek pohybu nebo nedostatečný příjem vody. Co tedy dát psovi na zácpu, a jaké řešení zácpy je to nejvhodnější?

Antiparazitika pro psy, podle čeho se orientovat?

Antiparazitika pro psy, podle čeho se orientovat?

Zdraví a nemoci | 07.03.24

Nastává období, kdy každý majitel pejska bude muset řešit ochranu svého pejska před parazity, a to zejména před klíšťaty. Antiparazitika pro psy jsou zásadní součástí prevence a léčby různých parazitárních nemocí, které mohou ohrozit zdraví vašeho psího kamaráda i lidí v jeho okolí. Paraziti jako klíšťata, blechy, vši, škrkavky, tasemnice nebo srdcovky mohou psům způsobit vážné zdravotní problémy, včetně dermatitidy, anémie, zažívacích potíží nebo dokonce vážných onemocnění srdce. Vybrat správné antiparazitikum pro vašeho psa je proto klíčové.

Za studená lisované krmivo Ibero Cold Pressed
Canisterapie: Léčba psychiky a úzkostí psem

Canisterapie: Léčba psychiky a úzkostí psem

Zdraví a nemoci | 04.03.24

Canisterapie, známá také jako terapie s pomocí psů, je forma zooterapie, která využívá interakci mezi člověkem a psem k dosažení terapeutických cílů. Tento přístup se ukázal jako účinný ve zlepšování emocionálního a psychického stavu lidí s různými psychickými obtížemi, včetně depresí, úzkostných poruch, PTSD a dalších. Canisterapie nabízí jedinečnou formu podpory, která může významně přispět k léčbě a zlepšení kvality života.

Potravinové alergie u psů

Potravinové alergie u psů

Zdraví a nemoci | 23.02.24

V dnešní době se můžeme čím dál častěji setkat s alergií nebo intolerancí u psů. Jak ale řešit tento problém? Dobrou zprávou je, že máme dnes na výběr z mnoha potravin a pamlsků - od různých druhů mas po hmyzí proteinové výrobky nebo např. veggie verze.

Trombocytopenie u psů

Trombocytopenie u psů

Zdraví a nemoci | 26.11.23

Pod názvem trombocytopenie se skrývá onemocnění krve. Jaké jsou jeho projevy a jak se vyšetřuje vysvětluje Vladimíra Tichá v článku z blogu Labvet.

Mycoplasma u psů jako strašák chovatelů

Mycoplasma u psů jako strašák chovatelů

Zdraví a nemoci | 11.11.23

Chovatelé psů se začínají obávat mycoplasmy, bakterie, která představuje problém v oblasti reprodukce psů. Je spojována s potraty a neplodností. Více se o problematice dozvíte v článku od Vladimíry Tiché z blogu Labvet.

Alavis - Kloubní výživa a vitamíny pro vašeho psa

Alavis - Kloubní výživa a vitamíny pro vašeho psa

Zdraví a nemoci | 27.10.23

Milí milovníci čtyřnohých mazlíčků. Máme pro vás nabídku, která vás jistě potěší a vašim pejskům pomůže. Mluvíme o kloubních doplňcích, které jsou nejen potřebné pro zdravý vývoj vašeho psa, ale také pro jeho dlouhověkost a celkový zdravotní stav. Protože, jak všichni víme, zdraví našich miláčků je pro nás vždy na prvním místě.

I psí obranyschopnost si na podzim zaslouží posílit. Jak na to?

I psí obranyschopnost si na podzim zaslouží posílit. Jak na to?

Zdraví a nemoci | 30.09.23

Řada lidí s nástupem podzimu začíná více dbát na svoji imunitu, aby se jim v chladnějších měsících roku nemoci pokud možno vyhnuly obloukem. Na posílení obranyschopnosti organismu se přitom vyplatí myslet i u našich čtyřnohých parťáků. Základem pro pevné psí zdraví je pravidelný pohyb, kvalitní výživa, ale také třeba dobrá péče o chrup.

Srdeční červovitost. Výskyt onemocnění, přenos, příznaky a léčba

Srdeční červovitost. Výskyt onemocnění, přenos, příznaky a léčba

Zdraví a nemoci | 26.08.23

V posledních letech na Slovensku výrazně stoupl počet psů nakažených tzv. srdeční dirofilariózou – nemocí, kterou způsobuje červ usídlený v plicích nebo v srdci. Ukazuje to studie, která už 15 let mapuje výskyt tohoto nebezpečného parazita u psů v sousední zemi. Zatímco v roce 2011 zaznamenali autoři studie pouze jednotky případů, kdy byl pes nakažen nebezpečným červem, v roce 2021 už to bylo téměř 5 % testovaných zvířat, což specialisté na parazitární nemoci již považují za vážné zdravotní riziko. Zákeřného parazita přenášejí komáři. Podle odborníků lze v budoucích letech očekávat, že se infekce rozšíří i do Česka a dalších zemích, například kvůli cestování psů, které si s sebou jejich majitelé berou na dovolenou.

Paraziti a dovolená - nejčastější rizika

Paraziti a dovolená - nejčastější rizika

Zdraví a nemoci | 12.08.23

Dovolená bývá pro lidi i pro jejich psy příjemným zážitkem. Ovšem někdy se stává, že si jako nechtěný suvenýr dovezou i vnitřní nebo vnější parazity. Následné povídání upozorňuje na případ, se kterým se potkali pracovníci ordinace Labvet.