Je to nejmenší pastevecké plemeno na světě, které milovala i britská královna Alžběta. Jaká je jeho povaha? A co obnáší péče? O své zkušenosti se podělila chovatelka Ivana Smělíková.
Proč se plemeno doporučuje alergikům? A jak o něj pečovat? O malém psíkovi s velkým srdcem nám vyprávěla chovatelka Růžena Fišerová.
Faraonský pes není pes pro každého. Má svou hlavu, lovecké pudy a je dost svobodomyslný. Ale svou rodinu miluje! O specifikách plemene nám vyprávěla chovatelka Florine Nguyenová z CHS Florina's Diamonds.
Zajímá vás, jaký je špic a pro koho se hodí? O své bohaté zkušenosti se podělila chovatelka Tereza Vondrušková.
Černý flat coated retrívr zaujme na první pohled nejen svým impozantním vzhledem, ale i povahou. Pro koho se hodí? To poradí chovatelka Lenka Smutná z CHS Black Brianta.
Pro koho se hodí maltézáček? A je náročná péče o jeho srst? To se dozvíte od patronky plemene Moniky Kynzlové z CHS Z Nového Města.
O úžasné povaze boloňského psíka, péči o plemeno i chovatelských úspěších se rozpovídala patronka plemene Svatava Týmová z CHS Zlínská vločka.
Australský honácký pes je jedinečný nejen svým vzhledem, ale i povahou. O své zkušenosti se s námi podělila úspěšná chovatelka Eva Svárkovská z chovatelské stanice Cinderella's Ranch.
Plemeno pochází z Anglie. Dle plemenného standardu není původ lancashirského heelera zcela jasný, ale předpokládá se, že když byl pomocí korgiů hnán dobytek z Walesu na porážku do okolí Omskirku (Lancaster, UK), potkávali tito „velští heeleři“ manchesterské teriéry. Vzájemné křížení dalo vzniknout novému plemenu, které se v dané oblasti chovalo po mnoho generací.
Toto starobylé plemeno bylo vyšlechtěno v Řecku a specializovalo se na lov zajíců. Vzniklo již ve středověku, pravděpodobně zkřížením místních psů a honičů dovezených z jiných částí Evropy. Svým vzhledem velmi připomíná balkánského (srbského) honiče. V dnešní době se využívá také jako pastevecký pes na práci s ovcemi. Za hranicemi své domoviny není moc známý.