01.03.09 Aktuality

ZMRZLÍCI....

... ANEB NOVOROZENCI NA LEDU

 Co myslíte, že je horší ? Novorozená koťata utopit, nebo je nechat prostě zmrznout? Kromě stávajících povinností jsme se v minulém měsíci ujali 3 březích koček z Písecka, kterých se nezodpovědní množitelé v momentě, kdy se projevila březost, rozhodli okamžitě zbavit, a to způsobem, že je nechali žít venku v třeskutých mrazech, s tím, že příroda si poradí a když novorozená koťata zmrznou, aspoň je nebudou muset topit. Ačkoliv tento přístup bychom nejraději kvalifikovali jako trestný čin, kočkám tento osud skutečně hrozil, jelikož v lokalitě podobná zařízení nefungují, obce své povinnosti zásadně neplní a vzdálené útulky jsou jednak též přeplněné, ale zároveň by se podobní "lidé" neobtěžovali kočky kamkoliv vozit. Byli jsme tedy nuceni podniknout patřičné kroky, zajistit kočkám provizorní zateplené ubytování v domě a pokusit se o jejich záchranu. Tyto kočky již porodily, tedy se stav našich svěřenců rozrostl o dalších 11 koťat.

Vzhledem k tomu, že kočky ve vysokém stupni březosti skutečně na mrazech žily a jedna tam přímo porodila, narodila se některá koťata již mrtvá, kočky měly rýmu a byly podvyživené. Ostatní koťata (uvedených 11) se zatím drží, kočky komunikují, a my řešíme nastalou situaci v rámci možností. I vzhledem ke skutečnosti, že jsme nemohli zůstat lhostejní ve věci jejich záchrany, ač naše finanční možnosti byly již tak značně omezené, jsme nyní v situaci, kdy se nedostává prostředků na již zmíněné veterinární úkony. Všech 11 přežilo, což jsme ani nečekali. Pravda, následky léčíme neustále, ono narodit se na ledu, to dá jednomu zabrat, natož pak jedenácti ! Vzhledem k tomu, že kočky po celou dobu březosti žily venku bez možnosti přístřeší, a to právě v době třeskutých mrazů, bez dostatečné stravy, narodila se koťata mrňavá a hubená. Jejich mámy měly po porodu něco přes kilo, tedy vypadaly jako takové vcuclé kostřičky, což nás až děsilo. Dnes již baští a přibírají. Nyní již všechna mrňata vidí – tedy, mají oči otevřené, ALE – hnisavé záněty očí, zánět spojivek, rýma – to vše je logický důsledek oslabeného organismu. Nicméně – očička vytrvale kapeme, kapeme a kapeme … koťat je 11, očí je tedy 22, a přes svůj nevydařený start do života mají ti černí sněhuláci dostatek energie se vrtět a vrtět. Což znamená, že jsme na dobré cestě ! Kočičí mimina pomalu začínají poznávat svět a zjišťovat, že miska je od toho, abychom do ní vkládali samé dobrůtky, ostatně mají co dohánět ! Tedˇnás čeká druhá vlna - velké odčervovací kolo, poté vakcinace - ono se to nezdá, ale když vám najednou spadne z nebe 11 zmrzlíků a 3 kojící mámy, máte se co ohánět !

Bohužel, žádné zdroje nejsou bezedné a možnosti neomezené , proto i my bereme osud do svých rukou - proto vznikl WWW.ARTCAT.CZ - shop pro kočku(y). Nechceme říkat jen-pomozte nám. Proto říkáme-vyberte si z naší nabídky,tím nám pomůžete. Chcete pomoci opuštěným kočkám a zároveň potěšit sebe či své blízké netradičním dárkem ? Uděláte si radost a zároveň pomůžete kočičím pacientům ! Zakoupením jakéhokoliv předmětu z nabídky na našem webu přispějete na úhradu veterinární péče potřebným - celý výtěžek z prodeje je věnován na péči o opuštěné kočky. Pro mnohé kočičí pacienty jsme často poslední šance a naděje.