Blog

BLOG MOJE KOČKA
LaPerm

LaPerm

Plemena | 14.05.19

Historie LaPerm je kočka s kadeřavou srstí. Jedná se o nové americké plemeno, které vzniklo v 80.

Ukrajinský levkoy

Ukrajinský levkoy

Plemena | 13.06.18

Historie Ukrajinský levkoy je nové plemeno, které bylo vyšlechtěno na Ukrajině v období mezi roky 2000 až 2011. Jedná se o křížence několika plemen, přičemž hlavní úlohu sehráli donský sphynx a skotská klapouchá kočka.

Savanová kočka

Savanová kočka

Plemena | 10.01.18

Historie Jedná se o jedno z nejnovějších kočičích plemen, jehož popularita i přes vysokou pořizovací cenu stále stoupá. Savanová kočka je výsledkem křížení afrického servala a kočky domácí.

Selkirk rex

Selkirk rex

Plemena | 13.10.17

Historie V roce 1967 se v USA v jednom vrhu koťat kočky domácí narodilo kotě s vlnitou srstí a vousky. Svým netradičním zjevem zaujalo milovníky koček a začalo se s šlechtěním nového plemene.

Somálská kočka

Somálská kočka

Plemena | 11.09.17

Historie Jedná se o dlouhosrstou varietu kočky habešské. Název plemene je trochu zavádějící, protože Somálsko nemá s původem nic společného.

Balinéská kočka

Balinéská kočka

Plemena | 30.08.17

Historie Balineska je v podstatě polodlouhosrsté „provedení“ siamské kočky. Stavba těla by měla být identická jako u siamských koček.

Cornish rex

Cornish rex

Plemena | 02.08.17

Historie Plemeno Cornish rex patří do skupiny koček s krátkou zvlněnou srstí, vyšlechtěných ve Velké Británii v hrabství Cornwall. První představitel plemene se narodil roku 1950 a dostal jméno Kallibunker.

Kurilský bobtail

Kurilský bobtail

Plemena | 10.07.17

Historie Přírodní plemeno, které je nápadné svým typickým zkráceným ocasem, vzniklo v Rusku na Kurilských ostrovech, pravděpodobně z japonských bobtailů. Předpokládá se, že Japonci přivezli na Kurilské ostrovy své japonské bobtaily, kočky zde v průběhu let částečně zdivočely, částečně se chovaly jako domácí zvířata.

Kymerská kočka

Kymerská kočka

Plemena | 13.06.17

Historie Kymerská kočka neboli Cymric je v podstatě kočka manská s delší srstí. Kymerské kočky se pravidelně rodily už od začátku chovu manxů, přesto tyto krásné polodlouhosrsté kočky stály vždy trochu v pozadí jejich krátkosrstých příbuzných.

Skotská klapouchá kočka

Skotská klapouchá kočka

Plemena | 18.04.17

Historie V roce 1961 se ve Skotsku v jednom vrhu domácí kočky narodilo spontánně bílé kotě se sklopenýma ušima. Tento kocourek dostalo jméno Snowball, jeho netradiční vzhled vzbudil zájem šlechtitelů koček.