Ten nejkrásnější dárek pro kočky je milující domov
09.02.22 Útulky

Ten nejkrásnější dárek pro kočky je milující domov

V průběhu prvního měsíce nového roku většina lidí přemýšlí, co a jak v tomto roce změnit. Jarmila Tauberová, majitelka kočičího útulku s více než 80 kočkami v jednom domě se zamyslela nad tím, jak by následující rok chtěla strávit. 

Pes a kočka jako nejlepší kámoši
31.01.22 Život s kočkou

Pes a kočka jako nejlepší kámoši

Přemýšlíte, že byste si pořídili kočku a psa, ale bojíte se, jak spolu budou vycházet? Největší šanci na navázání nerozlučného přátelství mají mladá zvířata. 

Jak se léčí zvířata přes internet?
28.01.22 Zdraví a nemoci

Jak se léčí zvířata přes internet?

Co dělat, když nemáte možnost osobně vyrazit k veterináři, a přesto potřebujete, aby vašeho mazlíčka prohlédl? V zahraničí jsou v posledních letech čím dál populárnější konzultace a kontroly na dálku, přes internet. Majitelům, veterinářům, a hlavně zvířatům v řadě případů usnadňují život.

Co dělat, aby kočka nelovila ptáky?
20.01.22 Život s kočkou

Co dělat, aby kočka nelovila ptáky?

Dotaz: Našli jsme v lese opuštěné kotě. Bydlíme na vesnici, takže ho budeme pouštět ven. Dá se nějak odradit od lovu ptáků? Lov myší nám nevadí, naopak.

Blechám vstup zakázán
10.01.22 Zdraví a nemoci

Blechám vstup zakázán

Používání antiparazitik je u psů běžné, stejnou ochranu však potřebují i kočky, které mohou přijít do kontaktu s blechami. Proč tyto cizopasníky nepustit k vašemu mazlíčkovi prozradí veterinářka Hana Parusová v článku od Labvet dog. 

Socializace kotěte
03.01.22 Kotě

Socializace kotěte

Socializace je velké téma zejména u psů, ani u koček by se však neměla podceňovat. Je důležitá pro jejich sebevědomí a pohodový život. U správně socializované kočky je méně pravděpodobné, že bude v dospělosti plachá, bude trpět nadměrným stresem a nebo se u ní projeví problémové chování, jako je agrese při hře nebo agrese způsobená strachem.

10 tipů pro šťastný život vaší kočky
27.12.21 Život s kočkou

10 tipů pro šťastný život vaší kočky

Pořízením kočičího mazlíčka si můžete být jistí, že máte o zábavu postaráno. Budete si hrát, společné odpočívat na gauči, můžete dokonce chodit ven... Co dělat, aby vaše kočka byla šťastná a prožila dlouhý a spokojený život?

Vánoční rozhovor s Liborem Šulou a Janem Hepnarem
22.12.21 Aktuality

Vánoční rozhovor s Liborem Šulou a Janem Hepnarem

Závěr roku bývá většinou ve znamení vzpomínání, co nám letošní rok přinesl a vzal. Lidé si také  kladou otázky, co čekají od dalšího roku a s jakými ambicemi do něj již zanedlouho vkročí. Jinak to není ani u ambasadorů značky Fitmin, milovníka mainských mývalích koček a známého kadeřníka Libora Šuly a Jana Hepnara, vedoucího Horské služby. Co si oni přejí do nového roku a jak hodnotí ten uplynulý?

Cukrovka u kočky
21.12.21 Zdraví a nemoci

Cukrovka u kočky

Cukrovka – diabetes mellitus – je nejčastější hormonální onemocnění. Na 800 koček připadá jeden diabetik. Postihuje nejčastěji kastrované kocoury zpravidla ve středním věku. Nastupuje náhle.

Kočky „nikoho“ doplácí na lidskou zlobu
15.12.21 Život s kočkou

Kočky „nikoho“ doplácí na lidskou zlobu

Zima, mráz, hlad, žízeň, ale také lhostejnost, opovržení, zloba a nenávist mají za následek stovky zmařených životů koček „nikoho“, které svůj život započaly většinou jako nechtěné a odložené, nebo již jako potomci těchto nechtěných a odložených. Podle serveru Lidovky.cz živoří na ulicích v České republice  více než 28,5 tisíce koček.