Přehnaná čistotnost
20.08.21 Život s kočkou

Přehnaná čistotnost

Kočky jsou velmi čistotná zvířata. Péči o srst věnují důkladnou pozornost, olizují se po jídle, mazlení, ale i v konfliktních situacích, protože je to uklidňuje. Někdy se však toto chování může vystupňovat natolik, že se v srsti vytvářejí holá místa. 

Chytrá aplikace, která dokáže rozpoznat, jak se kočka cítí
10.08.21 Aktuality

Chytrá aplikace, která dokáže rozpoznat, jak se kočka cítí

Je kočka spokojená, nebo ji něco bolí? Chovatelé začátečníci mohou někdy tápat, protože kočky bolest nedávají moc najevo a naučit se číst v jejich výrazech není jednoduché. S pomocí nové aplikace, která využívá umělou inteligenci, je jednodušší určit, jak se cítí. 

Spálení od slunce
02.08.21 Zdraví a nemoci

Spálení od slunce

Kočky se rády vyhřívají na sluníčku, ovšem pro bezsrstá zvířata a jedince se světlýma ušima a růžovými čumáčky to může být nebezpečné. 

Bodnutí včelou nebo vosou
26.07.21 Zdraví a nemoci

Bodnutí včelou nebo vosou

V létě může kočky potrápit nepříjemné žihadlo. A to nejen venkovní zvířata. Ani kočky, které žijí výhradně doma, nemají jistotu, že se nesetkají s bodavým hmyzem. Stačí, aby otevřeným oknem vletěla zbloudilá včela nebo vosa a v tu chvíli se v kočce probudí lovecký pud a pokusí se létající kořist chytit. Co dělat, pokud kočku hmyz bodne? 

Mazlíčci adoptovaní během pandemie
20.07.21 Aktuality

Mazlíčci adoptovaní během pandemie

Období lockdownu a koronavirových restrikcí bylo pro mnoho lidí velmi stresující. Jednou z mála výhod byl větší zájem o zvířata z útulků. Víc volného času a klidnější životní styl motivoval lidi k péči o psy a kočky a k jejich adopci.

Na čem (ne)šetřit?
14.07.21 Život s kočkou

Na čem (ne)šetřit?

Kočky nám projevují lásku a ta je k nezaplacení. Přesto jsou s chovem zvířat spojené náklady, s nimiž je nutné počítat. Jsou věci, na kterých se dá ušetřit, aniž by utrpěla kvalita života kočky.

7 tipů pro „cat friendly“ domácnost
05.07.21 Život s kočkou

7 tipů pro „cat friendly“ domácnost

Život bytových koček může být někdy jednotvárný. Abyste předešli nudě a stereotypu, snažte se mazlíčkovi domácnost obohatit. Když bude mít zábavu, nebude tolik zlobit. 

Výchovné strategie
28.06.21 Život s kočkou

Výchovné strategie

I kočku lze vychovat, aby vaše soužití probíhalo spokojeně. Základem je důslednost, trpělivost a pozitivní přístup v podobě odměn. V některých případech nežádoucího chování se vyplatí kočku ignorovat. Jaké jsou nejlepší výchovné strategie a kdy je použít?

Procházky na vodítku
21.06.21 Život s kočkou

Procházky na vodítku

Na vodítku můžete vzít ven nejen svého psa, ale i kočičí kamarádku. Pravda, procházka nebude tak dlouhá a tempo bude pomalejší, ale zase zažijete něco netradičního. Pro bytové kočky jsou procházky zajímavým zpestřením dne. Jak chůzi na vodítku natrénovat?

Kočky a kuchyňská linka
14.06.21 Aktuality

Kočky a kuchyňská linka

Kočky rády vysedávají na vyvýšených místech, proto je pro ně kuchyňská linka tak lákavá. Navíc se tam připravuje jídlo, takže je pult magicky přitahuje. Některé kočky mají rády i kapající kohoutek ve dřezu. Jenže většina lidí svého chlupatého mazlíčka na lince zkrátka nechce. Jak ho to odnaučit?