Blog

BLOG MOJE KOČKA
Jak se správně krmit koťata? 

Jak se správně krmit koťata? 

Kotě | 24.06.23

Nejvíce mláďat se vždycky rodí na jaře a v létě a možná i k vám do rodiny přibylo malé kotě nebo se vaší kočičce pár koťátek narodilo. Pokud nenastanou komplikace, kočka se většinou o svá mláďata dokáže po porodu postarat. Malé kotě totiž potřebuje nejvíc mámu a její mlíčko, teplo a klid. Ale může se stát i to, že kočičí máma bude potřebovat vaši pomoc.

Proč je u koťat tak důležitá raná socializace? 

Proč je u koťat tak důležitá raná socializace? 

Kotě | 20.05.23

Temperament kočky se utváří na základě genů (vlastností předaných rodiči) a prostředí, ve kterém zvíře vyrůstá. Kočky, které jsou přátelské, pravděpodobně předají tuto vlastnost i koťatům. Mnoho plemenných koček je vybíráno pro svou přátelskost k lidem, což se může projevit na chování potomstva. Naopak pouliční kočky žijící samostatně budou ostražitější vůči nebezpečí včetně potenciálního ohrožení ze strany člověka.

Jednoduchá péče o koťata

Jednoduchá péče o koťata

Kotě | 17.04.22

Jak se starat o kotě? Nejlepší je začít s péčí o srst, uši a zuby co nejdříve. Tak si na to můžete zvyknout – vy i vaše kotě. Obecně platí, že čím dříve začnete, tím lépe.

Socializace kotěte

Socializace kotěte

Kotě | 03.01.22

Socializace je velké téma zejména u psů, ani u koček by se však neměla podceňovat. Je důležitá pro jejich sebevědomí a pohodový život. U správně socializované kočky je méně pravděpodobné, že bude v dospělosti plachá, bude trpět nadměrným stresem a nebo se u ní projeví problémové chování, jako je agrese při hře nebo agrese způsobená strachem.

Sezóna koťat

Sezóna koťat

Kotě | 13.09.21

To, co může široké veřejnosti připadat roztomilé, vyvolává u pracovníků zvířecích útulků každoročně zděšení. Sezóna koťat začíná vždy na jaře a trvá až do podzimu. Jak už termín napovídá, je to období, kdy nekastrované kočky přivádějí na svět potomstvo a útulky jsou zaplaveny osiřelými koťaty, která potřebují intenzivní péči.

Co kotě dědí po otci?

Co kotě dědí po otci?

Kotě | 09.01.21

Chování koček ovlivňuje nejen způsob odchovu a zkušenosti, ale i zděděné vlastnosti. Protože se otec-kocour na odchovu koťat většinou vůbec nepodílí, lze do určité míry usuzovat, které vlastnosti po něm koťata získávají dědičně.

Proč brát koťata do ruky?

Proč brát koťata do ruky?

Kotě | 08.09.20

Aby z kotěte vyrostla sebejistá kočka, která se nebude bát lidí, je důležité nepodcenit socializaci. Existuje pár opatření, kterými lze ovlivňovat a stimulovat žádoucí rysy sociálního chování. Extra důležité je období mezi druhým a sedmým týdnem života.

Mami, kde jsi?

Mami, kde jsi?

Kotě | 18.06.19

Už novorozená koťata umí se svou kočičí mámou efektivně hlasově komunikovat. Protože jsou slepá a hluchá, jsou zcela odkázaná na její péči, a proto musí umět upoutat její pozornost.

Jak rozeznat pohlaví koťat?

Jak rozeznat pohlaví koťat?

Kotě | 01.11.17

Možná se vaší kočičce narodila koťátka a máte problém určit, která jsou holky a která kluci. Poradíme vám, jak na to.

Nový člen domácnosti a výživa

Nový člen domácnosti a výživa

Kotě | 04.10.17

Chystáte si pořídit malé koťátko? Skvělé! Vaše rodina se rozroste o čtyřnohého parťáka, se kterým si užijete spousta legrace. Na jeho příchod se však připravte předem.