Blog

BLOG MOJE KOČKA
Můžu umýt kočku šamponem pro lidi?

Můžu umýt kočku šamponem pro lidi?

Život s kočkou | 16.07.24

Když přijde na koupání koček, mnoho majitelů domácích mazlíčků se ptá: „Můžu umýt kočku šamponem pro lidi?“ Odpověď na tuto otázku je jednoznačná – ne. Kočky mají citlivou pokožku a srst, která vyžaduje speciální péči. Kočky a lidé mají rozdílné pH a vždy použijte speciální šampon určený přímo pro kočky.

Jak vyrobit doma škrabadlo pro kočku

Jak vyrobit doma škrabadlo pro kočku

Život s kočkou | 01.07.24

Jak vybrat správné škrabadlo pro naše kočičí mazlíčky jsme se už dozvěděli v předchozím článku. Dnes se ale podíváme na to, jak se dá takové škrabadlo vyrobit i svépomocí doma.

Kočky milují škrábání, což je přirozený instinkt, který jim pomáhá brousit drápky, značit území a uvolnit stres. Vytvoření domácího škrabadla je skvělý způsob, jak kočce poskytnout místo pro škrábání a zároveň ochránit nábytek. V tomto článku se podíváme na tři varianty domácího škrabadla: malé, velké a nejlevnější.

Kočky a mýty o nich

Kočky a mýty o nich

Život s kočkou | 03.05.24

V dnešní době jsou kočky jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků na světě, ale stále se kolem nich točí řada mýtů a nedorozumění.Jaké jsou ty nejčastější mýty a zakládají se vůbec na pravdě?

Šanta a její účinky na kočky

Šanta a její účinky na kočky

Život s kočkou | 28.04.24

Kočky mají na různé rostliny velmi specifickou reakci. Co je to vlastně šanta?
Šanta (Valeriana officinalis), často nazývaná také kořen valeriány, je léčivá rostlina známá svými uklidňujícími účinky na lidský organizmus. Tato trvalka, která se vyznačuje růžovými nebo bílými květy a silným, charakteristickým aroma, má však také velmi zajímavý vliv na kočky. Přestože je šanta primárně využívána v lidovém léčitelství a moderní medicíně pro své sedativní a relaxační účinky u lidí, její působení na kočky je zcela odlišné a fascinující.

Proč kočky předou a jak porozumět zvukovým projevům?

Proč kočky předou a jak porozumět zvukovým projevům?

Život s kočkou | 12.04.24

O tom, že jsou kočky velice zajímavá zvířata se nedá pochybovat. Kočky jsou oblíbené ve spoustě domácností i díky svým jedinečným způsobům komunikace se svými páníčky. Mezi nejčastější zvukovou komunikaci patří předení. Co to ale znamená?

Smyslové schopnosti koček

Smyslové schopnosti koček

Život s kočkou | 22.03.24

Kočky jsou známé svými výjimečnými smyslovými schopnostmi, které jim umožňují vnímat svět kolem sebe mnohem intenzivněji než lidem. Tyto schopnosti nejen že pomáhají kočkám v jejich denním lovu a orientaci v prostoru, ale zdá se, že jim také umožňují předvídat určité události, včetně přírodních katastrof jako jsou zemětřesení, a dokonce i detekovat nemoci u lidí. V tomto článku se podíváme na to, jak kočky tyto situace dokáží vycítit a jaké mechanismy za tím mohou stát.

Proč některé kočky neloví myši? A jak podpořit lovecké pudy?

Proč některé kočky neloví myši? A jak podpořit lovecké pudy?

Život s kočkou | 23.02.24

Kočky jsou známé svým loveckým instinktem a myši často bývají jejich oblíbenou kořistí. Přesto existuje mnoho koček, které se zdají myším vyhýbat a nejeví o ně zájem jako o potravu. Tento jev může být způsobený několika faktory, včetně domácího prostředí, výživy, osobnosti kočky a jejích předchozích zkušeností. V tomto článku se podíváme na hlavní důvody, proč některé kočky nejedí myši.

Kočku lze vychovat v každém věku, vyžaduje to ale trpělivost a porozumění

Kočku lze vychovat v každém věku, vyžaduje to ale trpělivost a porozumění

Život s kočkou | 20.01.24

Kočka není pes, proto je v případě její výchovy potřeba zvolit jiný přístup. Povaha a chování kočky je dáno odvěkým způsobem života. Jsou to od přírody samotářská zvířata a s jejich výcvikem je ideální začít už od kotěcího věku. S přibývajícími roky lze zažité zvyky jen velmi těžko a pomalu odnaučit. Jak správně přistupovat k tréninku, abychom doma měli dobře vychovanou kočku?

6 herních typů koček. Máte doma uličnici, šikulku, nebo citlivku? 

6 herních typů koček. Máte doma uličnici, šikulku, nebo citlivku? 

Život s kočkou | 13.01.24

Všechny kočky jsou hravé, ale intenzita jejich hravosti se liší. Zatímco zpravidla aktivní bengálské kočky jsou ochotné běhat za míčkem a aportovat, většinou klidné perské kočky taková hra za pár minut přestane bavit. Ale i mezi jednotlivými zvířaty stejného plemene můžou být velké rozdíly. Jaké hry a hračky jsou pro konkrétní typy ideální?

Co dělat, když kočka používá květináč místo toalety?

Co dělat, když kočka používá květináč místo toalety?

Život s kočkou | 07.01.24

Zjistili jste, že vaše chlupaté stvoření považuje květináč s pokojovou rostlinou za lepší místo pro vykonání potřeby než vlastní toaletu? To zpravidla znamená nejen nepříjemný zápach, ale také podlahu pokrytou vysypanou zeminou. I když toto kočičí chování může být frustrující, existuje několik kroků, které ho pomohou vyřešit.