Léto se pomalu ale jistě blíží a s ním i vysoké teploty a rozehřátý asfalt. Každý pejskař ví, že se psem je lepší pohybovat se co nejvíce ve stínu nebo chodit přes trávníky, někdy se však přes silnici přejít musí.
Najdi pijáka je projekt zapojující veřejnost do mapování výskytu pijáka lužního v ČR. Tento druh klíštěte je přenašečem závažného onemocnění psů - psí babesiózy.
I když je línání přirozené a pes si tím obnovuje srst, pro pořádkumilovné majitele jsou chuchvalce chlupů na podlaze noční můrou. Lze vypadávání srsti nějak omezit? 1.
Muž z Prachaticka, který surově zbil štěně labradora, množírna psů v Kamenici nad Lipou, kde žilo v otřesných podmínkách přes 200 psů. To jsou dva mediálně známé případy týrání zvířat z poslední doby.
Veterinární lékaři se ve své praxi čas od času setkávají s příznaky týrání zvířat. A nemusí jít vždy o úmyslné týrání.
Možná byste si mohli myslet, že čím větší plemeno, tím větší bude zápach z jeho tlamy. Zní to docela logicky, ale opak je pravdou.
Mezi pejskaři se dříve tradovalo, že nejjednodušší způsob, jak odnaučit psa vykonávat potřebu doma, je strčit mu do loužičky čumák. Jenže tento trest, jehož cílem naučit štěně čistotě, je zbytečný.
Téma, o kterém se moc nemluví. Přitom pravidelné vyprazdňování je jedním z ukazatelů dobrého trávení.
První jarní dny přímo svádí k dlouhým procházkám. Lidé ale v euforii z blížícího se teplého počasí často zapomínají na rizika, která s sebou vycházka přírodou může přinést.
Historky, které veterinární lékaři zažívají ve svých ordinacích, bývají zábavné jen někdy. A mohou to být i ty, kdy je potřeba použít skalpelu a posléze jehly a nitě.