Pokud přemýšlíte, že svého psa budete krmit syrovou stravou dle BARFU, možná vás trápí některé otázky… Na některé z nich vám přinášíme odpověď. Kolik vápníku a kolik fosforu? Poměr vápníku a fosforu v psím krmení je v poslední době vzhledem k novým vědeckým poznatkům sporný.
Jestliže má váš pes průjem, měli byste jeho zdravotní stav konzultovat s veterinářem. Hlavně u štěňat to může signalizovat závažné onemocnění.
Pokud krmíte psa syrovou stravou dle BARFu, představuje důležitou složku výživy (ovoce samozřejmě také). Řiďte se pravidlem, že její podávání by mělo být rozmanité, nejlepší je krmit sezónními druhy.
Kolem krmení syrovým masem stále koluje řada polopravd a předsudků. Pojďme se na některé z nich podívat blíže… Jednou z nejčastějších pověr je ta, že pokud krmení připravujeme sami, pes bude trpět nedostatkem živin a to se může odrazit na jeho zdravotním stavu.
Výživa psa syrovou stravou V poslední době zaznamenává krmení psů syrovou stravou, neboli BARFování, obrovský vzestup a rozmach. Získává si stále více stoupenců z řad majitelů a chovatelů psů.
Kvalitní krmení je naprostým základem správného růstu a vývinu psa. Podávání vyvážené stravy, obzvlášť v období růstu, je pro zdraví psa stěžejní.
Stejně tak jako u lidí, tak i u zvířat můžeme správným životním stylem a přístupem ke krmení prodloužit život našeho psa i o několik let. Úkol na první pohled ne zcela jednoduchý, avšak ne úplně nereálný.
Jestli je pes tlustý, nezáleží ani tak na váze, jako na vrstvě tuku na žebrech, ve slabinách či na hřbetu. U psa s normální hmotností by měla být žebra dobře hmatatelná.
Hospodářská krize je stále zde. Její dopady nepřímo zasáhly nás všechny.
retrívr a jiná velká plemena Kvalitní krmení je naprostým základem správného růstu a vývinu psa. Nemůžeme krmit psa nekvalitní potravou a očekávat, že z něho vyroste krásný, zdravý a silný jedinec.