Ačkoli to tak mnohdy nevypadá, kočky poslouchají, co jim říkáte. Tón vašeho hlasu dobře registrují, některým věcem i rozumí, ale zdá se, že je jim to celkem jedno.
Že si psi zahrabávají kosti nikoho nepřekvapí. Ale věděli jste, že pokusy o schovávání potravy provádějí i některé kočky? Lehké hrabání tlapkou ve vzduchu kolem misky je pravděpodobně pokus zahrabat si krmivo na později.
Slyšeli jste o tom, že když si pořídíte kočku, ke které budete mít pozitivní vztah, brzy se vám výrazně sníží tlak, zvlášť pokud máte sklony k hypertenzi? National Institute of Health Technology Assessment Workshop dokázal, že sdílet domácnost s domácím mazlíčkem pomáhá snížit výskyt srdečních onemocnění. Zvířecí kamarád svým majitelům pomáhá uvolňovat stres a tím přispívá k větší psychické vyrovnanosti.
Aby si kočka na nového člena rodiny rychle zvykla, nepodceňujte přípravy. Už během těhotenství můžete udělat pár věcí, které jí tu velkou změnu ulehčí.
I když je výcvik s klikrem oblíbený především u psů, i kočku můžete s jeho pomocí naučit nové triky. Tím, že budete klikat, pozitivně posílíte určité chování.
Když se zvíře včas neodebere do stínu a dostatečně nepije, zjistí hodně brzo, že mu není dobře. Schopnost termoregulace má své meze.
Kočky někdy olizují mokré či vlhké vlasy. Možná je to tím, že je přitahuje jejich vůně, nebo mokré vlasy považují za zdroj vody v zábavné formě.
Nejsnazší je nechat pejska doma. Ovšem, když je na pána tak zvyklý a „má ho rád“, co potom? Pak je na místě se snažit dozvědět, čemu se vyhnout a jakých problémů se vyvarovat.
Začínající chovatelé koček mají někdy problém rozpoznat, co po nich jejich mazlíček chce. Zvlášť když byli dříve zvyklí jen na psy, kteří své emoce a přání dávají najevo jiným způsobem.
Možná to dělá i vaše kočka. Prosebně sedí u vchodu a mňouká, skáče na dveře, škrábe a všemožně se doprošuje, abyste ji pustili ven.