V sobotu 20. prosince, víkend před Vánoci, přesně uprostřed toho nejhoršího předvánočního stresu, přelidněných obchodů a ve chvíli, kdy někteří z nás zapomínají, že vánoční svátky jsou především svátky rodinnými, jsme se rozhodli uspořádat akci, jejímž cílem je přilepšit kočkám v péči našeho občanského sdružení a zároveň pokusit se přimět co nejvíce rodičů, aby se zastavili uprostřed shonu spojeného s koncem roku a strávili se svými dětmi několik hodin v klidu a jinde než u televize.
Kočičí peritonitis je virové onemocnění koček. Původcem je koronavirus.
aneb kde se tady vzal ten vetřelec Jak již kdysi dávno řekl Ernest Hemingway - Jedna kočka nevyhnutelně vede k další. Už ani nevím, kde jsem toto motto slyšela poprvé, ale utkvělo mi v paměti a mnohokrát za život jsem si na něj vzpomněla.
Zablešení domácích zvířat je stále častým jevem. Někteří majitelé si nechtějí za žádnou cenu připustit, že by zrovna jejich miláček mohl mít nějakou tu blešku, jiní razí teorii, že "každý správný pes má blechy".
Proč právě EXOTICKÁ KOČKA? Odpověď je jednoznačná: Protože má všech pět P: - Povahově vyrovnaná kočka - Přítulná, předoucí kočka - Pracovitá, společenská kočka - Plyšová, stále upravená kočka - Postelová kočka V těchto pěti bodech je shrnuta stručná charakteristika exotických koček. Poměrně velká, zavalitá kočka s malým nosánkem, velkýma kulatýma očima, s výrazem mrkací panenky a hustým plyšovým kožíškem.
Dodnes je na kočkách poznat, že v minulosti žily ve stepích a savanách, protože jejich ledviny filtrují více vody než ledviny jiných zvířat. Obdobně jako u lidí dostatečný příjem vody přispívá k tomu, že jsou z těla odváděny odpadní a cizorodé látky, usazeniny a jedy se neukládají.
Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi vás srdečně zve v neděli 7. prosince 2008 (od 10.