Moje kočka

Bystrozraký slepému nevěří..
02.02.09 Život s kočkou

Bystrozraký slepému nevěří..

Bystrozraký slepému nevěří aneb Miki vzkazuje … Miki je náš nový chlupatý pacient. Když mu hrozila slepota, byl odložen.

Kočka-lovec...
02.02.09 Život s kočkou

Kočka-lovec...

  ..
09.12.08 Aktuality

Vánoční kočkování s dětmi

V sobotu 20. prosince, víkend před Vánoci, přesně uprostřed toho nejhoršího předvánočního stresu, přelidněných obchodů a ve chvíli, kdy někteří z nás zapomínají, že vánoční svátky jsou především svátky rodinnými, jsme se rozhodli uspořádat akci, jejímž cílem je přilepšit kočkám v péči našeho občanského sdružení a zároveň pokusit se přimět co nejvíce rodičů, aby se zastavili uprostřed shonu spojeného s koncem roku a strávili se svými dětmi několik hodin v klidu a jinde než u televize.

Britská kočka
08.12.08 Plemena

Britská kočka

Historie Kořeny plemene britské kočky sahají do 19. století.
FIP - infekční zánět pobřišnice (peritonitis)
08.12.08 Zdraví a nemoci

FIP - infekční zánět pobřišnice (peritonitis)

Kočičí peritonitis je virové onemocnění koček. Původcem je koronavirus.
Starší kočka a nově příchozí kotě
08.12.08 Život s kočkou

Starší kočka a nově příchozí kotě

aneb kde se tady vzal ten vetřelec Jak již kdysi dávno řekl Ernest Hemingway - Jedna kočka nevyhnutelně vede k další. Už ani nevím, kde jsem toto motto slyšela poprvé, ale utkvělo mi v paměti a mnohokrát za život jsem si na něj vzpomněla.
Blechy
30.10.08 Zdraví a nemoci

Blechy

Zablešení domácích zvířat je stále častým jevem. Někteří majitelé si nechtějí za žádnou cenu připustit, že by zrovna jejich miláček mohl mít nějakou tu blešku, jiní razí teorii, že "každý správný pes má blechy".

Exotická kočka
29.10.08 Plemena

Exotická kočka

  Proč právě  EXOTICKÁ KOČKA? Odpověď je jednoznačná: Protože má všech pět P: -    Povahově vyrovnaná kočka -    Přítulná, předoucí kočka -    Pracovitá, společenská kočka -    Plyšová, stále upravená kočka -    Postelová kočka V  těchto pěti bodech je shrnuta stručná charakteristika exotických koček. Poměrně velká, zavalitá kočka s malým nosánkem, velkýma kulatýma očima, s výrazem mrkací panenky a hustým plyšovým kožíškem.

Kočky a pití
29.10.08 Život s kočkou

Kočky a pití

Dodnes je na kočkách poznat, že v minulosti žily ve stepích a savanách, protože jejich ledviny filtrují více vody než ledviny jiných zvířat. Obdobně jako u lidí dostatečný příjem vody přispívá k tomu, že jsou z těla odváděny odpadní a cizorodé látky, usazeniny a jedy se neukládají.

Mezinárodní výstava koček v Brně
29.10.08 Život s kočkou

Mezinárodní výstava koček v Brně

Ve dnech 13. a 14.