Historie Původ plemene sahá hluboko do historie. Předchůdci dnešních bišonků se nazývali barbichoni a byli to malí psíci, kteří měli převážně bílou srst.
V sobotu 20. září 2008 se od 9 do 18 hod.
Historie Slovem doga se v minulosti označovali velcí a silní psi, kteří patrně zpočátku nemuseli příslušet k žádnému určitému plemeni. Německé doga svojí konstitucí představuje střed mezi silným anglickým mastifem a rychlým, obratným chrtem.
Pyometra neboli hnisavý zánět dělohy je plíživě probíhající onemocnění a majitelé jej často zaznamenají až v rozvinutém stádiu. Představuje potenciálně smrtelné onemocnění charakterizované nahromaděním patologického obsahu v děloze s následnou celkovou intoxikací, případně sepsí (otravou krve).
Nikdo si asi nedovede představit, že by člověk žil na celém širém světě sám, bez všech těch tvorů a tvorečků, kteří ho odpradávna obklopují a které si pečlivě roztřídil a rozškatulkoval především podle toho, jestli mu jsou nebo nejsou k užitku na užitečná a neužitečná a jestli jsou a nebo nejsou k jídlu na jatečná a ostatní. Jako všechna pravidla tak i tato měla svoje výjimky a tak záleželo na tom, zda bylo jídla dost a pro všechny nebo málo a jen pro někoho, nebo byl dokonce hlad jako ve válce a to se potom jedlo i to, co by se jinak nejedlo.
Historie Za bezprostředního předka boxerů se pokládá malý tzv. brabantský býkohryz.
V červnu letošního roku vstoupil na náš trh velmi zajímavý výrobek pro pejsky, se kterým bychom vás rádi seznámili, jedná se o pivo pro psy. Možná si teď zrovna myslíte, jestli si z vás neděláme legraci, ale opak je pravdou.
Kdy vznikl v Děčíně útulek pro zvířata a jak dlouho jej vedeš? Útulek vznikl v roce 2000 a já jsem v něm nastoupila hned od jeho otevření v prosinci jako vedoucí. Útulek je podle ohlasů velmi oblíbený.
Důvody kastrace fen a vhodný věk Nejčastějším důvodem ke kastraci feny je zamezení nechtěných gravidit, prevence onemocnění na pohlavních orgánech a mléčné žláze, odstranění potíží spojených s pseudograviditou (falešná březost). Taktéž slouží jako konečné řešení onemocnění vaječníků či dělohy.
Dysplazie kyčelních kloubů, stejně jako dysplazie loketních kloubů, je dedičně podmíněný chybný vývoj kloubů, kterým jsou postiženy psi i fenky bez rozdílu věku a pohlaví. Štěňata se rodí se zdravými klouby a to, jestli dysplazie vznikne, závisí na genetické výbavě každého jedince a faktorech vnějšího prostředí.