O příznivých účincích medu na lidský organismus bylo napsáno spoustu článků. Jak je to ale se zvířaty? Nemůže být pro ně naopak škodlivý? Podle odborníků z Veterinární toxikologické databáze není med pro zvířata toxický.
Záleží jen na vás, jakou formu krmení zvolíte. Ať už se rozhodnete pro granule, konzervy, nebo doma připravenou stravu, vždy byste měli dbát na vyváženost a kvalitu krmiva.
Už jste slyšeli o psích pisoárech? Ne, neděláme si legraci, jedná se o inovativní výrobek, který elegantně řeší problém se značkováním psů. Proč psi značkují? Dělají to psí samci, aby si vymezili „své“ území a překryli pachové signály jiných psů.
Pes jako tažné zvíře má dlouhou historii, především na venkově tahala větší plemena psů vozíky se zbožím, například mléko v konvích apod. V současnosti je tahání vozíků netradičním kynologickým sportovním odvětvím.
Jestliže se zajímáte o složení granulí, jistě jste si všimli, že často obsahují i nejrůznější bylinky, ovoce, a další složky. Proč se do krmiv přidávají? Konkurence na trhu s psími krmivy je velká, proto se výrobci snaží stále vylepšovat a inovovat stávající receptury přídavkem nejrůznějších zdraví prospěšných látek.
Vzájemné očichávání hlavy a řitního otvoru je psí rituál, při kterém se o sobě zvířata dozvědí hodně informací. Věděli jste, že mohou například zjistit stáří druhého psa, jeho emoční rozpoložení a dokonce i zdravotní stav? I když lidem připadá očichávání moči, trusu a slin nechutné, pro psy jsou tyto látky na prvním místě v žebříčku vůní, ze kterých mohou získat informace.
Letošní prázdniny jsou noční můrou pro mnoho pejskařů a jejich čtyřnohých kamarádů. Nezisková organizace Psí detektiv totiž jen za červenec řešila 326 případů ztráty domácích miláčků, což je o 22% více než v předchozích měsících.
Správný pejskař se pozná podle toho, že má po kapsách pamlsky. Sáhne po nich ve chvíli, kdy chce zvíře motivovat, pochválit nebo ho odměnit.
Zježenou srst na zádech u psů vyvolává nervový systém. Zvýšená hladina adrenalinu způsobí, že se v kůži napnou svaly a napřímí se chlupové váčky.
Více než polovina lidí na světě má alespoň jedno domácí zvíře. Nejvíce chovatelů je v Argentině, Mexiku a Brazílii, za nimiž následuje Rusko a USA.