Klasik sice říká „To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou!“, ale řada majitelů psů a koček se doslova na vlastní kůži přesvědčila o tom, že to tak úplně není pravda. Proto je zapotřebí od jara až do podzimu chránit před blechami a klíšťaty nejen sebe, ale především své čtyřnohé miláčky.
Technologické vychytávky ovlivňují život už i domácím mazlíčkům. Koncem září totiž vstoupí do evropských obchodů Petcube Camera.
Zdravý a správně vycvičený pes je snem každého chovatele, elektronický výcvikový obojek může pomoci zvládnout i problematické psí jedince. Mít krásného, zdravého, šikovného a hlavně poslušného psa – to je snem každého chovatele.
Oblíbenou a především účinnou variantou ochrany před vnějšími parazity jsou antiparazitární obojky. Právě s nimi však může být spojováno několik mýtů.
Ne, neděláme si legraci. Po svetřících, pláštěnkách a botičkách můžete dnes svému psímu kámošovi pořídit dokonce i sluneční brýle.
Jarní sezóna znamená žně v prodeji veterinárních přípravků proti klíšťatům, blechám a jiným parazitům. Věděli jste ale, že některá antiparazitka určená pro psy mohou způsobit až úhyn kočky? Lékárnice Lucie Kulichová z sLéky.
Věděli jste, že fena 3-5 dní po porodu vylučuje psí feromony, která u novorozených štěňátek navozují pocit bezpečí? Štěňata jsou díky nim klidná a spokojená. A toho se dá využít i později.
Jednou z vychytávek, kterou můžete pořídit svému pejskovi, je míček na pamlsky. Jedná se o jednoduchou hračku, která vašemu čtyřnohému kamarádovi poskytne spoustu chutné zábavy.
Revoluci na trhu s antiparizitárními přípravky představuje elektronický repelent Arpalit Dog a Arpalit Cat. Repelent v podobě nenápadného přívěšku funguje na principu vysílání ultrazvukových impulzů o frekvenci 40 kHz, čímž se stává naprosto bezpečným jak pro lidi, tak zvířata.
Na trhu je k dostání celá řada antiparazitárních prostředků od šamponů, obojků, sprejů, až po spot on pipety. Co vybrat? Jedním kritériem je samozřejmě hmotnost zvířete, důležité je ale i prostředí, ve kterém se pes nejčastěji pohybuje.