Můj pes

Vychytané psí známky
22.03.14 Pomůcky

Vychytané psí známky

Novinku na českém trhu usnadňující návrat pejsků domů po zaběhnutí je psí známka DogNTag, která je navázaná na webový profil pejska. Na rozdíl od čipů implementovaných pod kůži načte známku každý pomocí mobilního telefonu nebo počítače.
Obojek, nebo postroj?
17.01.14 Pomůcky

Obojek, nebo postroj?

Ať už se rozhodnete používat obojek, nebo postroj (případně to střídat), vždy dbejte, abyste vybrali kvalitní výrobek, který nebude psa škrtit.   Výhody obojku (nejen při nácviku chůze na vodítku): Psa lze lépe usměrnit, protože je na těle upevněný více vepředu, navíc s obojkem máte lepší „páku“ než s postrojem.

Další tipy na vánoční dárky - Becohračky
02.12.12 Pomůcky

Další tipy na vánoční dárky - Becohračky

Pokud ještě nevíte, co nadělit svému pejskovi pod stromeček, přinášíme vám inspiraci… Ideálním překvapením budou například 100% přírodní hračky značky BecoThings, které navíc krásně voní po vanilce. Pokud máte vztah k přírodě, určitě vás nadchne, že všechny produkty jsou ekologické, jsou totiž vyrobeny z přírodních rostlinných vláken bambusu a rýžových slupek, které jsou spojeny pryskyřicí.

Halti ohlávka – jak začít?
22.04.12 Pomůcky

Halti ohlávka – jak začít?

Pomocí ohlávky Halti docílíte toho, že už vás pes nebude tahat na vodítku a zároveň odvrátíte pozornost i od věcí, které ho rozptylují. Pryč jsou časy, kdy vás za sebou vláčel jako buldozer…   Ohlávka se skládá ze dvou popruhů, jeden obepíná psovi čenich, druhý je ovinut kolem krku.

Clicker - mýty a omyly
16.04.11 Pomůcky

Clicker - mýty a omyly

Protože se clicker rozšiřuje mezi pejskaři poměrně rychle, aniž by si o něm někteří noví uživatelé zjistili všechno potřebné, pochopí často výcvik s ním špatně nebo v něm dělají chyby, kvůli kterým jim funguje špatně nebo vůbec a svoje omyly šíří dál… Až se někdy člověk diví, co všechno se napovídá a takové malé krabičce, co dělá "klik".   I když nechci psát znovu všechno, jak a proč se clicker používá, napíši to alespoň ve stručných bodech, zbytek si můžete dohledat na odbornějších stránkách, jako jsou třeba stránky Karen Pryor (www.

Invalidní vozík pro psy
17.11.10 Pomůcky

Invalidní vozík pro psy

Těžké úrazy a ochrnutí se netýkají jenom lidí, ale i našich zvířecích společníků. Když se něco takového stane, existuje řešení.
Outdoorové vybavení pro aktivní pejsky
28.10.10 Pomůcky

Outdoorové vybavení pro aktivní pejsky

Kdo někdy navštívil Krkonošské muzeum v Jilemnici, nestačí se při pohledu na současné sportovní vybavení divit. Jak jednoduché a „obyčejné“ pomůcky lidé kdysi měli a přitom si stále užili hodně zábavy.
Neobvyklé produkty pro psy
07.03.10 Pomůcky

Neobvyklé produkty pro psy

Misky, vodítko, obojek - to je základní vybavení pro psa, které zná každý. V dnešní době, kdy je pes často považován za člena rodiny, se setkáváme stále s novými (a často neobvyklými) produkty, kterými můžeme svého mazlíčka obdarovat.

Pelechy pro psy
28.02.10 Pomůcky

Pelechy pro psy

Pořizujete-li si psa do bytu, budete mu muset koupit nějaký pohodlný pelíšek. Rozhodnutí, jaký vybrat, někdy nebývá snadné.

Stavíme psí boudu
21.02.10 Pomůcky

Stavíme psí boudu

Postavit pohlednou psí boudu zdánlivě nic není, ale pokud má sloužit k celoročnímu užívání, musíme dodržet pár zásad. Navíc zvažme, zda vyrobíme zmenšeninu našeho domu se sedlovou střechou, nebo zvolíme střechu pultovou, což psi víc ocení.