30.11.09 Aktuality

Vánoční dárky pro psy

K Vánocům patří rodinná pohoda, vánoční stromek, cukroví a především dárky. Vánoční nadílku si zaslouží také čtyřnozí členové rodiny - domácí mazlíčci. Pes ani kočka sice nevěří na Ježíška a nerozumí symbolice Vánoc, ale rozmazlování ocení kdykoliv. Nezapomněli jste na ně?

 

Jako dáreček pod stromeček můžete psovi nadělit nový pelíšek, obojek, vodítko, hračku nebo obleček. Na trhu je velký výběr různého zboží, které potěší psy všech váhových i věkových kategorií. Stejně jako jsou děti zklamané z „měkkých“ praktických dárků skrývajících oblečení, neuvidíte ani ve psích očí nadšení z nového obojku, vodítka, přenosné tašky nebo deky. Pokud pes nebo fenka nejsou vyloženě parádiví, tak nebudou radostně štěkat ani z módních výstřelků, šperků nebo psí kosmetiky.

Pamlsky jsou naprosto univerzálním dárkem, který se hodí nejen u příležitosti Vánoc, ale v průběhu celého roku. Pes bude nadšený, když mezi balíčky pod stromečkem vyčmuchá pamlsek. Psí sušenka, žvýkací pochoutka nebo taštička je rozhodně lepší odměna než cokoliv z vánočního stolu. Některé lidské dobrůtky totiž vyvolávají u psů zdravotní obtíže; nebezpečná je především čokoláda s vyšším podílem kakaa (obsahuje hodně theobrominu). Pokud chcete o svátcích zvířátkům dopřát, nadělte jim pod stromeček chutné a zdravé pamlsky Pedigree:

 

Schmackos Multi s hovězím a kuřecím masem

- doplňková strava pro dospělé psy s vitaminy, minerály a Omega 3 mastnými kyselinami. Balení obsahuje šest proužků s čerstvým hovězím a šest proužků s kuřecím masem. Můžete svého psa odměnit kdykoliv, kdekoliv a jak často budete chtít.

 

Schmackos s kuřecím nebo hovězím masem

- doplňková strava pro dospělé psy s čerstvým kuřecím nebo hovězím masem, v úpravě, kterou psi milují. Zdravé pamlsky ve formě proužků jsou ideální odměna pro psy. Vitaminy a minerály pomáhají posilovat imunitu, vápník napomáhá ke zdravým zubům a kostem, Omega 3 podporují zlepšování kondice čtyřnohého kamaráda.

 

 

Rodeo s hovězím masem

- doplňková strava pro dospělé psy spletená do tuhých závitků podporuje správné žvýkání a zaměstnává psí čelisti. Různorodé složení spletených copánků zajišťuje pestrou chuť. Copánky můžete rozmotat a přetahovat se o ně se psem. Malým psům (např. jezevčíkům) stačí 1 copánek Pedigree® Rodeo, středně velkým psům (např. kokršpanělům) 2 copánky denně. Velká plemena (např. labradoři) mohou zbaštit až 3 spletené pochoutky Pedigree® Rodeo za den.

 

Gravy Bones s hovězím masem

- doplňková strava pro dospělé psy v delikátní masové šťávě. Lahodné křupavé sušenky Pedigree® Gravy Bones jsou obohaceny vápníkem a vitamíny pro zdraví zubů a kostí. Sušenky Gravy Bones s polevou jsou skvělou odměnou za vše, co pes udělá správně. Tento dárek se hodí pro malá, středí i velká psí plemena. Konečně dostane pes tu správnou motivaci.

 

 

Biscrok s hovězím / kuřecím masem a příchutí morkové kosti

- doplňková strava pro dospělé psy ve třech skvělých příchutích. Variace chutí přináší psovi opravdový požitek. Slastně křupavé sušenky Pedigree® Biscrok obsahují vitamíny A, D, E, vápník i Omega 3. Tvar a velikost Pedigree® Biscrok umožňuje snadné dávkování ať už na procházce, při výcviku nebo doma. Hodí se pro malá, středí i velká psí plemena.

 

Markies s morkovou kostí

- doplňková strava pro dospělé psy obsahující zdraví prospěšné vitamíny
A, D, E, vápník a Omega 3. Lahodná kombinace křupavých rolek se skvělou masitou náplní. Když pes touží po něčem mimořádném, nadělte mu kousky Pedigree® Markies. Výběr chutných sušenek podpoří jeho výkon a dodá energii ke zvládnutí náročnějších úkolů.

 

 

Jumbone medium s kuřecím (příp. krůtím) masem a rýží

- doplňková strava pro dospělé psy středních plemen a zároveň hračka. Skvělý dárek, který vydrží o něco déle než ostatní pochoutky díky chytré kombinaci vnější tvrdé a vnitřní měkké části. Uprostřed pamlsku je lahodný masitý střed s chutí kuřecího, příp. krůtího masa.

 

Jumbone maxi s hovězím masem

- doplňková strava pro dospělé psy velkých plemen slouží zároveň jako hračka. Touto pochoutkou ve tvaru kosti zabavíte velká psí plemena déle než jste čekali.

 

Kosti nebo kostičky?

 

Kosti splňují přirozenou touhu psů po kousání, psi si s nimi hrají a jsou přirozeným doplňkem minerálních látek pro organizmus. Kosti mají být pamlskem, rozhodně nesmí tvořit základ krmné dávky. Jejich přemíra by mohla způsobit zahuštění obsahu střeva nebo produkci velmi suchého trusu a způsobit tak danému zvířeti zácpu. Kousání kostí podporuje čištění zubů, ale toho můžete dosáhnout také podáváním tzv. funkčních pamlsků Pedigree, které jsou určené přímo pro čištění zubů:

 

Denta Stix

doplňková strava - dentální péče pro dospělé psy. Klinické testy prokázaly, že jedinečný tvar a speciální složení výrobku Pedigree® Denta Stix pomáhají při každodenním podávání snižovat výskyt plaku a zubního kamene až o 80 %. Doporučené podávání je 1x denně po posledním krmení.

 

 

Denta Rask s rýží

doplňková strava - dentální péče pro dospělé psy ve tvaru kosti. Až 80 % psů starších 3 let trpí onemocněním dásní. Pravidelné používání Pedigree® Denta Rask zajišťuje hloubkové čištění hlavně zadním zubům, udržuje zdravé dásně a zabraňuje zápachu z úst. Kompletně stravitelná pochoutka, v prevenci zubního plaku a kamene se doporučuje podávat 2x týdně.

 

 

Co radí veterinář?

Nejlevnější odměnou pro psy jsou již tradičně dětské piškoty. MVDr. Leoš Železný, veterinář a odborník na výživu psů a koček varuje před případnými komplikacemi z piškotové nadílky: „Při dlouhodobějším krmení větším množstvím piškotů může dojít k poruchám zažívání. Předávkovávání sacharidů z piškotů pak může mít za následek poruchu ve složení střevní mikroflóry s následným dietetickým průjmem.“ Majitelům psů doporučuje: „Piškoty nahraďte speciálními psími pamlsky, které působí jako zdraví prospěšné doplňky stravy; předejdete tím některým zdravotním problémům. Jedná se např. o některé plátky sušeného masa nebo psí suchary, které jsou atraktivní pro psy a dají se také bezpečně přenášet v kapse.“

 

Další tipy

Také o Vánocích platí: všeho s mírou! Pamlsky by měly tvořit jen 10 – 15 % energie přijaté stravou. Nemusíte psovi počítat kalorie, ale pokud mu dopřejete víc než je zdrávo, jděte si s ním zaběhat. Procházka venku by měla být nejčastější odměnou. Ti, kteří doma nemají pejska, mohou obdarovat cizí nebo opuštěné psy v útulcích. Můžete jim zanést něco dobrého k snědku (granule, konzervy,  pamlsky) nebo přispět na jejich péči. Děti se rády zapojí do prospěšné činnosti a naučí se tak zodpovědnému přístupu ke zvířatům.