Jak na změnu granulí u psa?
05.04.16 Výživa

Jak na změnu granulí u psa?

Důležitým tématem všech psích chovatelů je výběr správného krmiva. Nehledě na konečné rozhodnutí, čím svého psího parťáka budete krmit, je dobré znát správné důvody a především pravidla přechodu na nové granule.
Jak nejlépe skladovat granule?
01.04.16 Výživa

Jak nejlépe skladovat granule?

Nejen lidské jídlo je důležité uložit na vhodné místo, aby se nezkazilo, ale i krmivo pro domácí mazlíčky uchovávejte tak, aby zůstalo co nejdéle čerstvé a chutné.   Pokud kupujete velké množství krmiva na delší dobu a chcete, aby si udrželo co nejdéle svojí čerstvost, nesmíte ho nechávat v otevřeném pytli v místnostech, kde je teplota vyšší než 25°C.
Co je to eliminační dieta?
19.03.16 Výživa

Co je to eliminační dieta?

Pokud máte podezření, že váš mazlíček trpí potravní alergií, veterinář vám může doporučit tzv. eliminační dietu.
Nepřekrmujte psa!
06.03.16 Výživa

Nepřekrmujte psa!

Obezita není problémem pouze lidí, ale čím dál častěji jí trpí také psi. Na vině jsou většinou majitelé, kteří své mazlíčky překrmují a nedopřávají jim dostatek pohybu.
5 potravin, které mohou vašemu psovi vážně ublížit
20.02.16 Výživa

5 potravin, které mohou vašemu psovi vážně ublížit

Pejsci umějí udělat psí oči, a tak jim sem tam přilepšíme šunkou, řízečkem nebo je dokonce necháme vylízat talíř od oběda. Z výživového hlediska to není moc zdravé, nemluvě o výchovném aspektu.
Odbornice odpovídá na dotazy o krmení a obezitě psů
09.02.16 Výživa

Odbornice odpovídá na dotazy o krmení a obezitě psů

Na časté dotazy týkající se obezity a krmení psů odpovídala výživářská specialistka značky Fitmin Adéla Palacká.   Pokud pes dlouhodobě odmítá určitý typ krmiva, protože mu zřejmě nechutná, máme vytrvat, nebo krmivo změnit? Záleží na tom, co si představíme pod pojmem „odmítá krmení“.
První příkrmy u BARFu
30.01.16 Výživa

První příkrmy u BARFu

Krmíte vaši fenku syrovou stravou, ale nejste se jistí, jestli je vhodné krmit i malinká štěňata podle BARFu? Odpověď zní ano, ale musíte dodržovat určité zásady..
A zase ta výživa...
16.01.16 Výživa

A zase ta výživa...

Přibyl vám po Vánocích nový člen rodiny? Od předchozích majitelů jste pravděpodobně dostali pár granulí na cestu, aby štěně nebo kotě mohlo prvních pár dnů jíst to, na co je zvyklé. Je však třeba myslet do budoucna a vybrat zvířeti takovou stravu, která mu bude chutnat a zároveň bude prospívat jeho zdraví.
Vánoce psíma očima: chutné, zdravé a voňavé
12.12.15 Výživa

Vánoce psíma očima: chutné, zdravé a voňavé

Vánoční pohoda u stromečku a přemíra dobrot láká i naše čtyřnohé mazlíčky. Oni však na rozdíl od nás nevědí, že některé laskominy jsou pro ně škodlivé.
Vánoční sušenky pro psy
17.11.15 Výživa

Vánoční sušenky pro psy

Milujete pečení a ujídání vánočního cukroví? Co takhle letos napéct i vašemu čtyřnohému kamarádovi? Vanilkové rohlíčky si nechte pro rodinu a psovi naservírujte zdravější variantu v podobě psích sušenek.   Tvarohové sušenky  1 odtučněný tvaroh 6 lžic mléka 6 lžic spařeného lněného semínka 1 žloutek 4 šálky ovesných vloček  Smíchejte všechny přísady dohromady a vytvořte menší placičky podle velikosti vašeho pejska.