29.9. probíhá dovolená. Všechny objednávky z této doby budou odeslány postupně od pondělí 2.10.2023. Děkujeme za pochopení
Čokoláda – sladký jed
07.08.09 Zdraví a nemoci

Čokoláda – sladký jed

Asi každý majitel psa nebo kočky zná ty prosebné oči, které se na něj upírají, když má něco dobrého k snědku. Avšak podělení o sousto s domácím mazlíčkem se nemusí vždy vyplatit.
Otravy psů a koček
22.04.09 Zdraví a nemoci

Otravy psů a koček

Co je to otrava? Otrava (intoxikace) je charakterizována jako patologický stav, který je vyvolán přítomností jedu (toxinu) v organismu člověka, zvířete, nebo rostliny. Některé intoxikace mohou proběhnout téměř nepozorovaně, jiné ohrožují postižené zvíře na životě a při neposkytnutí odpovídající terapie končí smrtí.
Toxoplasmóza
22.04.09 Zdraví a nemoci

Toxoplasmóza

  Co je toxoplasmóza   Jednou z nejobávanějších a nejvíce diskutovaných antropozoonóz (nákaz přenosných ze zvířat na člověka) především budoucích maminek je toxoplasmóza. Původcem onemocnění je heteroxenní (vícehostitelská) kokcídie Toxoplazma gondií, definitivním hostitelem (organismus, v němž parazit dosahuje pohlavní zralosti a množí se) je kočka a mezihostiteli (proběhne v něm jenom část vývojového cyklu, avšak parazit zde nedosáhne pohlavní zralosti) je široké spektrum ptáků a savců včetně člověka.
FIP - infekční zánět pobřišnice (peritonitis)
08.12.08 Zdraví a nemoci

FIP - infekční zánět pobřišnice (peritonitis)

Kočičí peritonitis je virové onemocnění koček. Původcem je koronavirus.
Blechy
30.10.08 Zdraví a nemoci

Blechy

Zablešení domácích zvířat je stále častým jevem. Někteří majitelé si nechtějí za žádnou cenu připustit, že by zrovna jejich miláček mohl mít nějakou tu blešku, jiní razí teorii, že "každý správný pes má blechy".

Prevenci zdraví u psů a koček by měl být přikládán větší význam
01.07.08 Zdraví a nemoci

Prevenci zdraví u psů a koček by měl být přikládán větší význam

Praha, 27. června 2008 Prevence zdraví u psů a koček je stejně důležitá, jako u lidí, často jí však bohužel není věnována dostatečná pozornost.

Předoperační a pooperační péče
30.05.08 Zdraví a nemoci

Předoperační a pooperační péče

Čeká vašeho zvířecího kamaráda operace a nevíte, jak bude pobyt na veterinární klinice probíhat? V nervózní době před operací se někdy zapomeneme zeptat na všechny důležité informace, tento článek by měl vaši nejistotu rozptýlit. Při dobré informovanosti majitele a dodržení správného postupu předoperačních příprav a pooperační péče vše proběhne klidněji a bez komplikací.
Klíšťata a jejich vliv na zdraví zvířat
14.05.08 Zdraví a nemoci

Klíšťata a jejich vliv na zdraví zvířat

V letním období je velmi častým problémem napadení zvířat klíšťaty.  Chránit sebe i své chlupaté kamarády proti těmto parazitům je důležité zejména z toho důvodu, že klíšťata jsou přenašeči závažných infekčních onemocnění a způsobují kožní obtíže.

Odčervení koček a vnitřní parazité
14.05.08 Zdraví a nemoci

Odčervení koček a vnitřní parazité

Cizopasníci v těle kočky K péči o našeho kočičího přítele by mělo kromě pravidelného očkování patřit i odčervení. Pravidelné odčervování chrání naši kočku proti vnitřním cizopasníkům, kteří se mohou nacházet ve střevech či jiných orgánech těla kočky.
Porod kočky
07.03.08 Zdraví a nemoci

Porod kočky

 Pro každého chovatele patří  období příchodu koťátek k těm nejkrásnějším a zároveň nejnáročnějším. Je potřeba věnovat dostatečnou a citlivou pozornost kočičí mamince, stejně tak nic nezanedbat v péči o koťátka.