29.9. probíhá dovolená. Všechny objednávky z této doby budou odeslány postupně od pondělí 2.10.2023. Děkujeme za pochopení
Falešná březost
23.04.11 Zdraví a nemoci

Falešná březost

Pseudogravidita neboli falešná březost je stav, kdy si samice myslí, že čeká mláďata, ale ve skutečnosti tomu tak není. Velmi často se vyskytuje u fen, vzácně také u koček.

Toxokaróza není toxoplazmóza
20.03.11 Zdraví a nemoci

Toxokaróza není toxoplazmóza

Jde o různá onemocnění, která mají ale podobné názvy. Toxokarózou se rozumí napadení oblými červy škrkavkami (ty mají nejčastěji psi, ale i kočky – Toxocara canis, či Toxocara cati), popřípadě jejich vývojovými stadii.
Možnosti vakcinace koček
06.02.11 Zdraví a nemoci

Možnosti vakcinace koček

Následující text vám poslouží k orientaci v problému, zda nechat svého svěřence očkovat proti infekčním nemocem a proč. Věříme, že bude pro vás zajímavý a užitečný a pomůže těm, o které nám společně jde především - zvířatům.
Než vyhledáte zvířecího doktora…
27.12.10 Zdraví a nemoci

Než vyhledáte zvířecího doktora…

Zdravá kočka má jasné oči, vlhký nos, z kterého jí neteče, hustou a lesklou srst a čisté zuby. Výkaly jsou pevné a tmavé, moč jasná a žlutá.
Když čeká mladé...
19.09.10 Zdraví a nemoci

Když čeká mladé...

Rozpoznat, jestli bylo krytí úspěšné, není úplně jednoduché. Spolehlivě vám odpoví až veterinář po ultrazvukovém vyšetření.

Nebezpečí číhající na kočku
25.07.10 Zdraví a nemoci

Nebezpečí číhající na kočku

Kočky jsou zvědavé a své okolí velmi podrobně zkoumají. Jejich návštěv nejsou ušetřeny ani různá zahradní zákoutí, jezírka nebo sklepní světlíky.
Kočka u zubaře
30.05.10 Zdraví a nemoci

Kočka u zubaře

Kočky trpí stomatologickými problémy ve stejné míře jako psi, přesto je péči o jejich zuby věnována menší pozornost. Přístup k nim je jiný, protože spektrum stomatologických onemocnění a jejich projevy se liší.

Příznaky nemocí u koček
18.03.10 Zdraví a nemoci

Příznaky nemocí u koček

Všímejte si zdravotního stavu vaší kočičky. Za alarmující je považován stav, kdy je apatická, nic nepije, nejí, ani se nemůže vymočit.

Péče o zuby a záchovná stomatologie u psů a koček
18.12.09 Zdraví a nemoci

Péče o zuby a záchovná stomatologie u psů a koček

Při péči o naše čtyřnohé miláčky bychom neměli zapomínat na jejich zuby. Výskyt zubního kamene či zubního kazu je nepříjemný a může přivodit řadu problémů.
Otravy psů a koček II
18.08.09 Zdraví a nemoci

Otravy psů a koček II

OTRAVA ETHYLENGLYKOLEM Mezi další časté otravy psů a koček patří otrava nemrznoucími směsmi. Ačkoliv již máme léto, mnohým motoristům mohou takovéto látky zbýt v garáži a na problém je zaděláno.