Milý člověk nebo kočkovrah?
23.11.09 Život s kočkou

Milý člověk nebo kočkovrah?

  Nějak v tom čase téměř vánočním častěji ožívají vzpomínky. Pokusím se vám převyprávět příběh, který se udál sice už před lety, nicméně stále nutí k zamyšlení.

19.11.09 Život s kočkou

Agresivita

aneb nikdo tě nebude mít rád..
Plachá kočka
16.10.09 Život s kočkou

Plachá kočka

Každý živočich se učí již od dětství rozlišit ohrožující a neškodné podněty. Všechna koťata reagují na něco, co neznají a co jim připadá ohrožující stejně: přitisknou uši k hlavě, nahrbí hřbet a naježí srst.

Jak mi pomáhá felinoterapie...
30.09.09 Život s kočkou

Jak mi pomáhá felinoterapie...

„Každý den, který jsem už prožila i čas, který mne teprve čeká, má svou hodnotu, pronásobenou pocity, myšlenkami, štěstím i smutkem. Úsloví, žij každý den tak, jakoby by byl tvůj poslední, bych mírně poopravila.

Jak se stát chovatelem...
18.09.09 Život s kočkou

Jak se stát chovatelem...

  získání chovnosti koček, dosažené tituly a založení chovatelské stanice Také jste si zamilovali kočky, máte doma kočičku s průkazem původu a uvažujete o tom, že vaše kočka bude mít v budoucnu koťátka? Pokud vás zajímá, jak může vaše kočička získat chovnost, jak vypadá výstava koček, co znamenají dosažené tituly a jak se zakládá chovatelská stanice, potom je tento článek určen právě vám. Registrace do svazu chovatelů Pokud se rozhodnete věnovat chovu koček s průkazem původu (zkráceně „s PP“), musíte se nejprve zaregistrovat do místního svazu chovatelů koček, který také můžete najít pod názvem Základní organizace chovatelů koček (ZO CHK).
Na návštěvě u Marthy Elefteriadu
08.09.09 Život s kočkou

Na návštěvě u Marthy Elefteriadu

Zpěvačku Marthu Elefteriadu známe jako skvělou a osobitou interpretku řeckých písní ve dvojici se sestrou Tenou. Je autorkou knihy Řecká kuchyně, která se dočkala už třetího vydání.
Hrajeme si s kočkou
19.08.09 Život s kočkou

Hrajeme si s kočkou

aneb kdo si hraje, nezlobí!   Hra by se měla stát součástí soužití s kočkou Stejně tak jako u dětí, i u koček hračky podporují fantazii, představivost a pomáhají rozvíjet nejrůznější schopnosti. Zvlášť u malých koťátek je hra velmi důležitým prvkem v jejich životě, neboť se právě při ní naučí mnoha dovednostem a získají tak cenné zkušenosti pro další život.

31.07.09 Život s kočkou

Útulek na vlastní kůži

Počet zvířat v útulcích bohužel stále stoupá a jistou vinu na tom může hrát i zhoršená ekonomická situace. Kapacita útulků mnohdy nestačí a veterinární péče, krmivo a příslušenství stojí nemalé peníze, kterých se často nedostává.

Dospívání, první říje a kocouří toužení
23.07.09 Život s kočkou

Dospívání, první říje a kocouří toužení

Kdy je naše kočka dospělá Tak jako v průběhu lidského života, tak i v období života kočky nastává období dospívání. Kočka se mění z hravého a rozverného kotěte na dospělou dámu.
24.06.09 Život s kočkou

Soužití psa a kočky

Pokud chcete chovat doma pejska i kočičku, nejjednodušší je pořízení štěněte i kotěte ve stejnou dobu, mláďata k sobě najdou cestu nejrychleji. Ale ani u dospělců to nebývá velký problém.