Havana
13.03.08 Plemena

Havana

Původ Někdy můžeme najít toto kočičí plemeno pod názvem havana brown. Historie této kočky je spojována s orientální krátkosrstou kočkou.
Porod kočky
07.03.08 Zdraví a nemoci

Porod kočky

 Pro každého chovatele patří  období příchodu koťátek k těm nejkrásnějším a zároveň nejnáročnějším. Je potřeba věnovat dostatečnou a citlivou pozornost kočičí mamince, stejně tak nic nezanedbat v péči o koťátka.
21.02.08 Výživa

Lecitin - nejen součást čokolády

  Z VÝZKUMNÝCH CENTER PROVIMI: Rešerše Lecitin se řadí do skupiny tuků zvaných fosfolipidy, je složen zejména z cholinu, inositolu a fosfátu (zbytku kyseliny fosforečné). Je součástí buněčných membrán všech tělesných buněk, právě dostatečné množství lecitinu zabezpečuje optimální propustnost buněčných stěn.
Manská kočka
15.02.08 Plemena

Manská kočka

Historie  Původ tohoto plemene sahá na britský ostrov Man, za který také vděčí svému názvu. Na počátku chovu stála více než před  čtyřmi stoletími genetická mutace, která dala vzniknout prvnímu bezocasému kotěti.
Kartouzská kočka
15.02.08 Plemena

Kartouzská kočka

Historie Tato kočka pochází s největší pravděpodobností z Francie, a to přesněji z kopcovitého kraje  Grand Chartreuse, kde je pravděpodobně choval řád kartouzských mnichů. Francouzsky se toto plemeno řekne Chartreux a zmínky o kartouzské kočce jsou známé již v 16.
Japonský bobtail
15.02.08 Plemena

Japonský bobtail

  Historie Jak už sám název kočky říká, pochází toto plemeno z oblati Japonska. Takovéto kočky, které se od ostatních koček nejvíce odlišují svou délkou ocasu, byly známy v Číně již více než před 1000 lety.
Egyptská mau
15.02.08 Plemena

Egyptská mau

Historie Kočky typu egyptské mau žily už v dávné minulosti, pocházejí z oblasti Blízkého východu. V Evropě se plemeno poprvé objevilo v polovině 50.
Korat
15.02.08 Plemena

Korat

  Historie Korat má místo  původu v Thajsku, kde se této kočce říká si-sawat což v našem překladu znamená:,,přinášející štěstí“. První korati, se dostali z Thajska do USA a to v 19.
Tonkinská kočka
16.01.08 Plemena

Tonkinská kočka

Historie První doložená tonkinská kočka se objevila v Rangúnu v roce 1930 a po té byla odvezena do Spojených státu amerických. Její majitel ji nechal spářit s kočkou siamskou a koťata různých zbarvení, která vznikla, položila pravděpodobně základ chovu tonkinské kočky.
Bombajská kočka
16.01.08 Plemena

Bombajská kočka

  Historie Toto krásné plemeno se silně se lesknoucí srstí vytvořil jeden americký chovatel zkřížením kočky barmské a kočky černé americké krátkosrsté. Postupným křížením se podařilo vyšlechtit nádhernou bombajskou kočku s černou lesklou srstí.