Více než polovina lidí na světě má alespoň jedno domácí zvíře. Nejvíce chovatelů je v Argentině, Mexiku a Brazílii, za nimiž následuje Rusko a USA.
Ve chvíli, kdy si domů přivedeme psa nebo kočku, stávají se nedílnou součástí našeho života a stejně tak důležití jsme i my pro ně. Naše každodenní aktivity a lidé, kteří s námi sdílí domácnost nebo k nám přijdou na návštěvu, utvářejí životní prostředí, které naše mazlíčky bezprostředně ovlivňuje.
Dne 20. července začala Státní veterinární správa (SVS) na svých internetových stránkách pravidelně zveřejňovat výsledky kontrol v útulcích.
Myslíte si, že kočku nelze vycvičit? Omyl. Vyzkoušejte klikr.
Do redakce nám přišla prosba o zveřejnění výzvy na pomoc útulku Kocour Felix - kočičí dům PSOZ v Klecanech. Pokud vám osud opuštěných kočiček není lhostejný, čtěte dále.
I přes tu nejlepší péči, každá kočka občas onemocní. Velmi důležité je sledovat varovné signály, aby mohla být včas zahájena odpovídající léčba.
Na cestu do zahraničí nezapomeňte pas, očkování proti vzteklině i přípravek proti parazitům s repelentním účinkem. V dnešní době už je zcela běžné, že chovatelé berou své domácí mazlíčky s sebou i na dovolenou.
Věřili byste tomu, že v USA někdy preventivně kočkám drženým doma chirurgicky odstraňují drápky? Ne, neděláme si legraci..
Podle knihy Rogera Tabora, autora a průvodce pořady BBC o kočkách, se nekastrovaní kocouři dožívají minimálně o dva roky méně než kastrovaní kocouři. U samic má kastrace údajně jen malý vliv na délku života.
I toho největšího milovníka a obdivovatele koček může znepokojit, když jeho kočka donese domů ulovenou myš. Zvlášť když je ještě živá.