Když se zvíře včas neodebere do stínu a dostatečně nepije, zjistí hodně brzo, že mu není dobře. Schopnost termoregulace má své meze.
Pudlové se řadí mezi nejoblíbenější a nejinteligentnější plemena psů. Často se zapomíná, že byli původně loveckými psy, když se v dnešní době využívají především jako psi společenští.
Mezi pejskaři koluje řada mýtů. Věděli jste třeba, že nemusíte psovi stále nesmyslně dokazovat, že jste v hierarchii nad ním, protože opravdovými vůdci smečky se stávají ti nejlaskavější a nejtrpělivější jedinci? Nebo že závislost na pohybu při aportování míčku není nic dobrého? Pak čtete dále.
Pro mnoho lidí je pes součástí rodiny, proto se o jeho zdraví zajímají stejně jako o to své. A zdravý životní styl začíná správnou výživou.
Historie Původ vícebarevných pudlů se shoduje s pudly jednobarevnými. Ještě než se začalo se systematických chovem byl pudl znám převážně jako pes dvoubarevný.
Období růstu se u jednotlivých plemen liší, jeho délka souvisí s konečnou váhou psa. Růst je prudký v prvních týdnech po narození, pak se v závislosti na plemeni mezi třetím a osmým měsícem zpomalí a pokračuje až do dospělosti.
Členové týmu prvního online zdravotního a úrazového pojištění psů a koček v ČR PetExpert sestavili ve spolupráci s uznávanou odbornicí na psí medicínu a výchovu psů a vedoucí týmu Veterinární kliniky MVDr. Martinou Načeradskou seznam deseti mýtů a omylů souvisejících se zdravím a výchovou psů.
Nedělní odpoledne 9. června bude na Monínci ve znamení čtyřnohých miláčků.
Nejsnazší je nechat pejska doma. Ovšem, když je na pána tak zvyklý a „má ho rád“, co potom? Pak je na místě se snažit dozvědět, čemu se vyhnout a jakých problémů se vyvarovat.
Věděli jste, že i psi někdy potřebují krevní transfuzi? Sehnat dárce je ale často velmi obtížné. Veterináři zpravidla nemají na nikoho kontakt a kliniky nemusí mít psí krev k dispozici.