Psi kýchají stejně jako lidé, také u nich to nemusí nic znamenat, nebo to může být známkou nachlazení či alergie. Kýchání představuje obranou reakci těla, když je pes až moc zvědavý a přičichne ke květině nebo omylem vdechne nějaký kousíček rostliny, začne kýchat a tím se cizího předmětu v nose zbaví.
Blíží se Silvestr a s ním i bouřlivé oslavy příchodu nového roku. Pokud se váš mazlíček bojí petard, je vhodné předem vymyslet nějaké řešení.
Vánoční pohoda u stromečku a přemíra dobrot láká i naše čtyřnohé mazlíčky. Oni však na rozdíl od nás nevědí, že některé laskominy jsou pro ně škodlivé.
Je tu adventní čas a sváteční nálada, kdy přemýšlíme, čím uděláme radost svým blízkým a také chlupatým členům naší domácnosti. Bohužel ne všichni pejsci mají to štěstí, že mají svého milujícího pána, který by jim nadělil dárek pod stromeček.
Zima je tu! Její příchod pro naše psí miláčky neznamená pouze dovádění ve sněhu a chytání padajících vloček do tlamy, ale i problémy s ní spojené. Mezi ty nejčastější patří podchlazení, popraskané polštářky na tlapkách od posypové soli či tloustnutí.
Určitě jste si tohoto chování u svého domácího mazlíčka také všimli. Co myslí tím, když se postaví kolmo k druhému psovi a položí mu hlavu na hřbet? Když váš čtyřnohý kamarád položí jinému psovi hlavu na krk, ramena či hřbet, dává tím většinou najevo svůj dominantní postoj.
Krmivem pro psy a kočky se do Vánoc naplní misky 1 872 opuštěným zvířatům ve 28 útulcích. Letošní, 7.
Komunikace se zvířaty je schopnost, se kterou se každý z nás narodil. Je tu od nepaměti.
Když na svého mazlíka začnete mluvit, pes na to často zareaguje tím, že nastraží uši a nakloní hlavu na stranu. Tím naznačuje, že je „jedno ucho“ a věnuje vám soustředěně svou pozornost.
Letní šatník jsme dávno vyměnili za podzimní a s klesajícími teplotami rádi sáhneme po teplejším kabátu. To nejlepší chceme dopřát i svým domácím mazlíčkům.