Máme doma štěně
Koupí štěněte jste na sebe vzali mnohaletý závazek venčení, výchovy a nejrůznější péče. Avšak nemějte strach, pokud se budete svému psovi věnovat, bohatě vám to vrátí.Jak poznat dobrého chovatele?
Chcete si pořídit štěně nebo kotě s průkazem původu? Pak se vyplatí pečlivě si zvolit chovatelskou stanici. Mnohé vám napoví informace na webových stránkách CHS, doporučení od důvěryhodných majitelů daného plemene nebo reference od poradce chovu.Kontakt se psy až po očkování?
Možná už jste slyšeli tvrzení, že štěňata by měla přijít do kontaktu s jinými psy až po druhém očkování..Socializace štěňat
Aby vaše štěně vyrostlo v dobře vychovaného psa, který není agresivní ani ustrašený, je potřeba se mu věnovat. A podstatnou součástí výchovy je včasná socializace.
Vážení - první kontakt s člověkem
Chystáte se na odchov štěňat? Pak si pořiďte váhu, díky níž budete zaznamenávat hmotnostní přírůstky malých drobečků. Jak říkají všechny chytré příručky - jako první po porodu byste měli štěňátka zvážit a označit různě barevnými mašličkami, abyste je následně rozpoznali.
Tipy pro volbu chovatele
Rozhodli jste se pořídit si štěně? Určitě si pořádně promyslete volbu chovatele. V jeho rukou totiž leží velká zodpovědnost.Čůrání na noviny
Určitě jste už o této metodě slyšeli. Štěně se má naučit vykonávat svou potřebu na noviny, které se pak postupně posouvají směrem ke dveřím a nakonec ven… Je to vůbec vhodné? Záleží na vkusu.První dny štěněte doma
První dny v novém domově jsou pro další vývoj štěněte velmi důležité, proto pejskovi poskytněte dostatek pozornosti a péče. Přineste ho do nové domácnosti v době, kdy zde není mnoho lidí a nechte ho, ať si vše samo prohlédne.
Než si pořídíte psa
aneb Důležité úvahy předem Koupit si psa je jediný způsob, jak za peníze získat lásku, řekl kdysi G. B.