Socializace štěňat
14.06.14 Štěně

Socializace štěňat

Aby vaše štěně vyrostlo v dobře vychovaného psa, který není agresivní ani ustrašený, je potřeba se mu věnovat. A podstatnou součástí výchovy je včasná socializace.

 Vážení - první kontakt s člověkem
12.08.13 Štěně

Vážení - první kontakt s člověkem

Chystáte se na odchov štěňat? Pak si pořiďte váhu, díky níž budete zaznamenávat hmotnostní přírůstky malých drobečků.   Jak říkají všechny chytré příručky - jako první po porodu byste měli štěňátka zvážit a označit různě barevnými mašličkami, abyste je následně rozpoznali.

Tipy pro volbu chovatele
22.07.12 Štěně

Tipy pro volbu chovatele

Rozhodli jste se pořídit si štěně? Určitě si pořádně promyslete volbu chovatele. V jeho rukou totiž leží velká zodpovědnost.
Čůrání na noviny
15.07.11 Štěně

Čůrání na noviny

Určitě jste už o této metodě slyšeli. Štěně se má naučit vykonávat svou potřebu na noviny, které se pak postupně posouvají směrem ke dveřím a nakonec ven…   Je to vůbec vhodné? Záleží na vkusu.
První dny štěněte doma
13.02.11 Štěně

První dny štěněte doma

První dny v novém domově jsou pro další vývoj štěněte velmi důležité, proto pejskovi poskytněte dostatek pozornosti a péče.         Přineste ho do nové domácnosti v době, kdy zde není mnoho lidí a nechte ho, ať si vše samo prohlédne.

Než si pořídíte psa
06.02.11 Štěně

Než si pořídíte psa

aneb Důležité úvahy předem   Koupit si psa je jediný způsob, jak za peníze získat lásku, řekl kdysi G. B.

Které štěně si vybrat?
14.11.10 Štěně

Které štěně si vybrat?

Jedete se poprvé podívat na vrh štěňat, že kterého si budete vybírat svého budoucího pejska? Přemýšlíte, které si zvolit? Proč raději tohle, a ne jeho brášku? Zkuste si udělat testy podle Campbella, třeba vám s rozhodováním pomůžou. Kdo je vymyslel? William Campbell – jeden ze zakladatelů americké Společnosti pro veterinární etologii.
Proč studovat rodokmen?
11.09.10 Štěně

Proč studovat rodokmen?

S ohledem na zdraví a vlastnosti se může koupě štěněte stát téměř sázkou do loterie. Bude zdravé? Bude mít požadované vlastnosti? To se týká samozřejmě hlavně kříženců a psů bez průkazu původu.

Co připravit před příchodem pejska do domácnosti
30.05.08 Štěně

Co připravit před příchodem pejska do domácnosti

Rozhodli jste se, že si pořídíte pejska, zvolili jste vhodné plemeno, domluvili odběr a nyní čekáte, až si nového člena rodiny přivedete domů. Takže nastává otázka, co bude váš pejsek potřebovat nebo co budete potřebovat vy, abyste o něj mohli dobře pečovat.
Jak si vybrat štěně
01.11.07 Štěně

Jak si vybrat štěně

Po zralé úvaze budoucího chovatele, a možná i celé rodiny, jste dospěli k rozhodnutí, že si pejska opravdu pořídíte. O tom, jaký byl měl pes být, bychom měli zvláště uvažovat!     Jak najít plemeno? Omyly ve výběru plemen typu: „Z toho štěněte vyrostl příliš líný pes!!!“ nebo opačné případy jsou příliš časté a především je to způsobeno tím, že je člověk okouzlen nějakou fotografií kterou kdesi viděl.