Ryby v kočičím jídelníčku
04.12.16 Výživa

Ryby v kočičím jídelníčku

Kočky rybí maso přímo milují, je pro ně nesmírně zdravé, protože obsahuje mnoho cenných látek. Posiluje imunitu, je zdrojem různých vitaminů a minerálů, které podporují správnou funkci štítné žlázy a působí jako prevence zánětů kloubů a kůže.
Kočičí jídelníček
14.11.16 Výživa

Kočičí jídelníček

Na otázky - čím krmit a jak vybírat granule - odpovídá specialistka na výživu značky Fitmin, Adéla Palacká.   Proč je pro kočku důležitý obsah masa v granulích? Kočky jsou i přes svou domestikaci masožravé šelmy, základem jejich jídelníčku by tedy mělo být maso.
Je med vhodný pro zvířata?
20.08.16 Výživa

Je med vhodný pro zvířata?

O příznivých účincích medu na lidský organismus bylo napsáno spoustu článků. Jak je to ale se zvířaty? Nemůže být pro ně naopak škodlivý?   Podle odborníků z Veterinární toxikologické databáze není med pro zvířata toxický.
Vitamin A a kočky
21.06.16 Výživa

Vitamin A a kočky

Věděli jste, že kočky mají relativně velkou potřebu vitaminu A, zároveň s ním však neumějí dobře hospodařit? Jak jeho nedostatek, tak zejména přebytek může kočkám působit vážné zdravotní potíže.   Vitamín A je důležitý pro zrak, kůži a srst, ale i plodnost.
Krmení koček vs. psů
08.06.16 Výživa

Krmení koček vs. psů

Říká se, že pes čeká, co s člověkem společně slupne, zatímco kočka se uvolí ochutnat to, co jí člověk nabídne. Jaké jsou další obecné pravdy?   Pes je kdykoli ochoten sežrat krmení kočce, ale kočka jen výjimečně přistoupí na krmivo psí.
Nechat misku k dispozici po celý den?
28.05.16 Výživa

Nechat misku k dispozici po celý den?

Malá koťata chodí jíst několikrát denně, proto je dobré nechávat jim misku se suchým krmením k dispozici po celý den. Na rozdíl od psů nemají tendenci se přejídat.
Mlsný kočičí čich
07.05.16 Výživa

Mlsný kočičí čich

Říká se, že není vybíravějšího zvířete, než je kočka. Něco na tom bude.
Granule vs. konzervy
24.04.16 Výživa

Granule vs. konzervy

Podle výsledků loňského průzkumu Ipsos pro společnost Mars Czech podává denně kombinaci suchého a vlhkého krmiva kočkám 41 % majitelů, psům jen 24 % majitelů.   Granule Je zřejmé, že zvířata (kočky obzvlášť) jsou mlsná a dávají přednost lákavým kapsičkám nebo konzervám před granulemi.

Jak nejlépe skladovat granule?
01.04.16 Výživa

Jak nejlépe skladovat granule?

Nejen lidské jídlo je důležité uložit na vhodné místo, aby se nezkazilo, ale i krmivo pro domácí mazlíčky uchovávejte tak, aby zůstalo co nejdéle čerstvé a chutné.   Pokud kupujete velké množství krmiva na delší dobu a chcete, aby si udrželo co nejdéle svojí čerstvost, nesmíte ho nechávat v otevřeném pytli v místnostech, kde je teplota vyšší než 25°C.
Co je to eliminační dieta?
19.03.16 Výživa

Co je to eliminační dieta?

Pokud máte podezření, že váš mazlíček trpí potravní alergií, veterinář vám může doporučit tzv. eliminační dietu.