Moje kočka

Krmení koček vs. psů
08.06.16 Výživa

Krmení koček vs. psů

Říká se, že pes čeká, co s člověkem společně slupne, zatímco kočka se uvolí ochutnat to, co jí člověk nabídne. Jaké jsou další obecné pravdy?   Pes je kdykoli ochoten sežrat krmení kočce, ale kočka jen výjimečně přistoupí na krmivo psí.
Nechat misku k dispozici po celý den?
28.05.16 Výživa

Nechat misku k dispozici po celý den?

Malá koťata chodí jíst několikrát denně, proto je dobré nechávat jim misku se suchým krmením k dispozici po celý den. Na rozdíl od psů nemají tendenci se přejídat.
Mlsný kočičí čich
07.05.16 Výživa

Mlsný kočičí čich

Říká se, že není vybíravějšího zvířete, než je kočka. Něco na tom bude.
Granule vs. konzervy
24.04.16 Výživa

Granule vs. konzervy

Podle výsledků loňského průzkumu Ipsos pro společnost Mars Czech podává denně kombinaci suchého a vlhkého krmiva kočkám 41 % majitelů, psům jen 24 % majitelů.   Granule Je zřejmé, že zvířata (kočky obzvlášť) jsou mlsná a dávají přednost lákavým kapsičkám nebo konzervám před granulemi.

Jak nejlépe skladovat granule?
01.04.16 Výživa

Jak nejlépe skladovat granule?

Nejen lidské jídlo je důležité uložit na vhodné místo, aby se nezkazilo, ale i krmivo pro domácí mazlíčky uchovávejte tak, aby zůstalo co nejdéle čerstvé a chutné.   Pokud kupujete velké množství krmiva na delší dobu a chcete, aby si udrželo co nejdéle svojí čerstvost, nesmíte ho nechávat v otevřeném pytli v místnostech, kde je teplota vyšší než 25°C.
Co je to eliminační dieta?
19.03.16 Výživa

Co je to eliminační dieta?

Pokud máte podezření, že váš mazlíček trpí potravní alergií, veterinář vám může doporučit tzv. eliminační dietu.
A zase ta výživa...
16.01.16 Výživa

A zase ta výživa...

Přibyl vám po Vánocích nový člen rodiny? Od předchozích majitelů jste pravděpodobně dostali pár granulí na cestu, aby štěně nebo kotě mohlo prvních pár dnů jíst to, na co je zvyklé. Je však třeba myslet do budoucna a vybrat zvířeti takovou stravu, která mu bude chutnat a zároveň bude prospívat jeho zdraví.

Kočka není malý pes, a to platí i ve výživě
09.01.16 Výživa

Kočka není malý pes, a to platí i ve výživě

Obecně vzato jsou kočky oproti psům ve stravování vybíravější a nesní jen tak ledacos. Při krmení je důležité dodržovat určitá pravidla a podávat jim vhodnou stravu.
Pár jednoduchých rad o krmení koček
24.10.15 Výživa

Pár jednoduchých rad o krmení koček

 - Malá koťata chodí jíst několikrát denně, proto jim můžete nechat misku s granulkami k dispozici po celý den.  - Dospělou kočku krmte také několikrát denně.

11 jednoduchých rad o krmení kočky
10.06.15 Výživa

11 jednoduchých rad o krmení kočky

Kočky jsou oproti pejskům opravdové „labužnice“, jen na jazyku mají více než 500 chuťových pohárků, takže dokážou být opravdu vybíravé. Ve volné přírodě se o sebe díky svým vrozeným loveckým instinktům umí postarat samy, v domácím prostředí jsou však za jejich správnou výživu odpovědní jejich majitelé.