10 potravin, které kočce nikdy nedávejte
03.08.14 Výživa

10 potravin, které kočce nikdy nedávejte

Který potravinám se při krmení obloukem vyhnout? Čokoláda Obsahuje theobromin, který je pro kočky toxický (a to i v malých dávkách). Stejně jako kofein.

Domácí sušenky
27.07.14 Výživa

Domácí sušenky

Chcete udělat své kočce radost? Co takhle jí upéct domácí sušenky? Vždyť láska přece prochází žaludkem. Je to snadné a rychlé a navíc máte dokonalý přehled o použitých surovinách, takže se nemusíte bát chemických konzervantů a jiných nezdravých látek, které běžně obsahují průmyslově vyráběné pamlsky.
Mlsný jazýček
17.01.14 Výživa

Mlsný jazýček

Některé kočky dokážou být velmi vybíravé, co se týče jejich jídelníčku. V domácnosti pak může nastat boj „kdo s koho“, kdy majitel servíruje kočce určitý typ potravy, ale ona se ho ani nedotkne.

Potravní chování koček
06.10.13 Výživa

Potravní chování koček

Na dobrý zdravotní stav kočky, který charakterizuje kvalitní a lesklá srst, tělesná aktivita a chuť do života i ve vysokém věku, má kromě lásky, času a porozumění majitele obrovský vliv také strava.   Investice do kvalitního krmiva se rozhodně vyplatí, protože prevence zdraví je vždy levnější než řešení takových zdravotních problémů, jako obezita, cukrovka, špatný vývin kostry, problémy s kůží a srstí, reprodukční problémy, průjmy nebo naopak zácpy.
Obezita trápí více než šedesát procent koček
21.08.13 Výživa

Obezita trápí více než šedesát procent koček

Obezita je v poslední době stále častěji skloňovaným problémem, a to nejen u lidí, ale také u domácích mazlíčků. V případě koček žijících výhradně v bytě se dostáváme na hranici kolem 80 %.

Výběr správné receptury
29.06.13 Výživa

Výběr správné receptury

Nevíte, jak vybrat své kočce to správné krmivo? Na trhu existují různé druhy granulí a vybírat můžete opravdu z mnoha variant. Ale jak to udělat, abyste nepřebrali?   Základem je vysoká stravitelnost Jedním z hlavních kritérií pro výběr správného krmiva je jeho stravitelnost.

Podle kočičího gusta
25.05.13 Výživa

Podle kočičího gusta

  Kočky jsou požitkářky ve směrech..

K čemu slouží vitaminy?
18.11.12 Výživa

K čemu slouží vitaminy?

Vitaminy jsou látky, která spolu s bílkovinami, tuky a sacharidy patří k základním složkám psí a kočičí potravy. V organismu mají funkci katalyzátorů biochemických reakcí.
Je vhodné střídat jednotlivé značky granulí?
26.08.12 Výživa

Je vhodné střídat jednotlivé značky granulí?

Střídání značek je nešvar, který se do výživy zvířat přenáší z výživy lidí. Kvalitní značky průmyslově vyráběných krmiv obsahují ve správných poměrech všechny živiny podporující zdraví psů a koček a není třeba je střídat.
Co potřebují kočičí mimina?
31.03.12 Výživa

Co potřebují kočičí mimina?

Kotě není plyšová hračka. Aby z něj vyrostla krásná, zdravá kočka nebo urostlý kocour, potřebuje zodpovědného majitele, správnou péči a kvalitní stravu…   Kočky rostou přibližně 18x rychleji než děti.