Z důvodu současných zdravotních opatření může být vaše objednávka odeslána se zpožděním 1 pracovní den.
Teplota krmiva
02.05.15 Výživa

Teplota krmiva

Věděli jste, že teplota krmiva je pro kočky velmi důležitá? Většina má nejraději jídlo o teplotě kolem 35 stupňů Celsia.   Krmivo je totiž voňavější, navíc se tato teplota podobná čerstvě ulovené kořisti.
Zatočte s kočičí nadváhou
29.03.15 Výživa

Zatočte s kočičí nadváhou

V českých domácnostech žije přibližně milion koček. Vzhledem k tomu, že kočky na rozdíl od psů zpravidla nemají možnost venčení, je na chovatelích, aby jim i v domácím prostředí vytvořili podmínky pro zdravý a spokojený život.

Čtvrtina psů a koček v ČR trpí obezitou
07.03.15 Výživa

Čtvrtina psů a koček v ČR trpí obezitou

Je známo, že Češi patří mezi národ požitkářů. Milujeme jídlo a rádi si ho v nemalém množství dopřáváme.

Mohou jíst kočky syrová vejce?
04.01.15 Výživa

Mohou jíst kočky syrová vejce?

Odpověď není jednoznačná. Většina zdravých dospělých koček je rezistentní k bakteriím E.
10 potravin, které kočce nikdy nedávejte
03.08.14 Výživa

10 potravin, které kočce nikdy nedávejte

Který potravinám se při krmení obloukem vyhnout? Čokoláda Obsahuje theobromin, který je pro kočky toxický (a to i v malých dávkách). Stejně jako kofein.

Domácí sušenky
27.07.14 Výživa

Domácí sušenky

Chcete udělat své kočce radost? Co takhle jí upéct domácí sušenky? Vždyť láska přece prochází žaludkem. Je to snadné a rychlé a navíc máte dokonalý přehled o použitých surovinách, takže se nemusíte bát chemických konzervantů a jiných nezdravých látek, které běžně obsahují průmyslově vyráběné pamlsky.
Mlsný jazýček
17.01.14 Výživa

Mlsný jazýček

Některé kočky dokážou být velmi vybíravé, co se týče jejich jídelníčku. V domácnosti pak může nastat boj „kdo s koho“, kdy majitel servíruje kočce určitý typ potravy, ale ona se ho ani nedotkne.

Potravní chování koček
06.10.13 Výživa

Potravní chování koček

Na dobrý zdravotní stav kočky, který charakterizuje kvalitní a lesklá srst, tělesná aktivita a chuť do života i ve vysokém věku, má kromě lásky, času a porozumění majitele obrovský vliv také strava.   Investice do kvalitního krmiva se rozhodně vyplatí, protože prevence zdraví je vždy levnější než řešení takových zdravotních problémů, jako obezita, cukrovka, špatný vývin kostry, problémy s kůží a srstí, reprodukční problémy, průjmy nebo naopak zácpy.
Obezita trápí více než šedesát procent koček
21.08.13 Výživa

Obezita trápí více než šedesát procent koček

Obezita je v poslední době stále častěji skloňovaným problémem, a to nejen u lidí, ale také u domácích mazlíčků. V případě koček žijících výhradně v bytě se dostáváme na hranici kolem 80 %.

Výběr správné receptury
29.06.13 Výživa

Výběr správné receptury

Nevíte, jak vybrat své kočce to správné krmivo? Na trhu existují různé druhy granulí a vybírat můžete opravdu z mnoha variant. Ale jak to udělat, abyste nepřebrali?   Základem je vysoká stravitelnost Jedním z hlavních kritérií pro výběr správného krmiva je jeho stravitelnost.