Nastává doba dovolených, kdy jako majitelé čtyřnohého mazlíčka možná řešíte otázku „kam s ním?“ Pokud nemáte nikoho, kdo by se o vaše zvíře postaral, je možným řešením psí nebo kočičí hotel, případně individuální hlídání. Jenže jakou variantu zvolit? Co je vhodnější? O různých možnostech jsme si povídali s Lucií Janešovou, která vlastní firmu na hlídání domácích mazlíčků.
„Těžký je život fotografa“, povzdechl jsem si před kamarádem Jirkou. „Copak?“ Rozzářil se v očekávání nějakého mého průšvihu.
Třepe vaše kočka hlavou? Naklání ji na stranu a škrábe se na uších? Pravděpodobně má v uchu zánět, který byste neměli podceňovat. Důležitá je však i prevence.
Příběh krásné Třasinky začal před několika lety. Toho času jsem pracovala v logistické kanceláři poblíž Ruzyně.
Na kočkách mě fascinuje jejich životaschopnost. V porovnání s jinými zvířaty či rostlinami je na tom rozhodně líp.
Mám velkou prosbu o radu, jak na naši kočičku Zuzanku. Ještě pracuji, je mi 57 let a jsem zdravotní sestra na traumatologii.
Když Renata přinesla do práce dvě mourovatá koťata, v naději, že se jich někdo ujme, Magda neodolala a jednu kočičku si vzala. „To jsi hodná,“ rozzářila se Renata.
Ne každá kočka má to štěstí, aby celý svůj život prožila v plném zdraví. Mnohokrát jsem slyšela názor, že kočky jsou ti nejhorší pacienti ze všech zvířat.
Pořád dokola si pročítám e-mail paní Thomové s velkou prosbou o umístění kočičky Lucinky k nám do útulku. Lucka byla poslední tečka za Strnadovým zahradnictvím v Praze.
Pro kočku, jakožto noční šelmu, je jemně naladěný sluch velmi důležitý. Od lidského sluchu se liší především vnímáním tónů vyšší frekvence, které člověk neslyší.