Z důvodu současných zdravotních opatření může být vaše objednávka odeslána se zpožděním 1 pracovní den.
Sphynx
13.05.08 Plemena

Sphynx

Původ těchto koček pravděpodobně sahá do Mexika, kde se sphynxové nazývali mexická bezsrstá kočka. První zmínka se objevila kolem roku 1900 a první fotka vyšla v knize The book of the Cat v roce 1903.

Sokoke
13.05.08 Plemena

Sokoke

Původ Plemeno sokoke získalo svůj název podle místa odkud pochází. Jméno označuje les Arabuko Sokoke v Keni, kde tyto kočky žily po mnoha desetiletí než byly objeveny lidmi.
Javánská kočka
13.05.08 Plemena

Javánská kočka

Původ Javánská kočka byla pojmenována podle indonéského ostrova i přes to, že toto plemeno nemá s ostrovem Jáva vůbec nic společného. Někdy můžeme toto plemeno najít také pod názvem orientální dlouhosrstá kočka a výjimkou není, ani když plemeno najdete pod názvem mandarín.
Doplňky kočičí stravy
06.05.08 Výživa

Doplňky kočičí stravy

Pokud navštívíte kterýkoli obchod s chovatelskými potřebami, ať už je kamenný či internetový, zjistíte, že existuje mnoho doplňků výživy pro kočky. Orientace ve velkém množství těchto produktů není snadná.
Obezita u kočky
23.04.08 Výživa

Obezita u kočky

Obezita je všeobecný civilizační problém nejen u lidí, ale také u koček. Jedná se především o kočky chované celoročně v bytech bez možnosti větší aktivity.
Singapurská kočka
20.04.08 Plemena

Singapurská kočka

Historie Někdy tuto kočku můžeme také nalézt pod pojmem singapura.Jméno tohoto plemena je odvozeno od malé republiky v jihovýchodní Asii.
20.04.08 Plemena

Ragdoll

Ragdoll je kočka, která nás při prvním setkání rozhodně překvapí. Má mohutnou postavu, která vzbuzuje impozantní dojem umocněný ještě její hustou a krásnou srtsí, vezmeme-li ji však do náručí, uvolní všechno svalstvo, je slabá jak malé kotě a měkká jak hadrová panenka – “Rag Doll”.
Péče o našeho kočičího kamaráda
17.04.08 Život s kočkou

Péče o našeho kočičího kamaráda

Péče o srst Také se vaším bytem vznášejí chomáče chlupů, povalují se na podlaze, na pohovce a ulpívají i na vašem oblečení? Myslíte si, že je to problém je jen dlouhosrstých plemen? Majitelé dlouhosrstých plemen mají s vypadáváním chloupků větší problémy, línaní se však nevyhne ani kočkám krátkosrstým a vylínané chloupky nám mohou pěkně otrávit život. V tuto chvíli bychom se měli zamyslet a začít se věnovat péči o srst našeho kočičího miláčka intenzivněji.
Birma
17.04.08 Plemena

Birma

K původu tohoto plemene se váže několik legend, všechny připisují Birmě jako místo původu kláštery v Barmě. Tato kočka byla také na základě tradovaných pověstí pojmenována "posvátná kočka z Barmy".
Barmská kočka
01.04.08 Plemena

Barmská kočka

Historie O původu tohoto plemene není mnoho zmínek, ale je jisté, že již před rokem 1 700 byly známy kočky, které se podobaly barmským kočkám. Plemeno bylo nazváno supalak a s největší pravděpodobností jde o předchůdce dnešní barmské kočky.