Egyptská mau
15.02.08 Plemena

Egyptská mau

Historie Kočky typu egyptské mau žily už v dávné minulosti, pocházejí z oblasti Blízkého východu. V Evropě se plemeno poprvé objevilo v polovině 50.
Korat
15.02.08 Plemena

Korat

  Historie Korat má místo  původu v Thajsku, kde se této kočce říká si-sawat což v našem překladu znamená:,,přinášející štěstí“. První korati, se dostali z Thajska do USA a to v 19.
Tonkinská kočka
16.01.08 Plemena

Tonkinská kočka

Historie První doložená tonkinská kočka se objevila v Rangúnu v roce 1930 a po té byla odvezena do Spojených státu amerických. Její majitel ji nechal spářit s kočkou siamskou a koťata různých zbarvení, která vznikla, položila pravděpodobně základ chovu tonkinské kočky.
Bombajská kočka
16.01.08 Plemena

Bombajská kočka

  Historie Toto krásné plemeno se silně se lesknoucí srstí vytvořil jeden americký chovatel zkřížením kočky barmské a kočky černé americké krátkosrsté. Postupným křížením se podařilo vyšlechtit nádhernou bombajskou kočku s černou lesklou srstí.
Druhy krmiva
16.01.08 Výživa

Druhy krmiva

  Můžeme prakticky rozlišit pět druhů krmiva: Krmivo suché:Je nejvýhodnější ale kočka jen o suchém krmivu nevydrží. Suchá krmiva obsahují všechny minerální látky a vitamíny, které Vaše kočka potřebuje.
Misky
16.01.08 Pomůcky

Misky

  Misek na jídlo a pití existuje mnoho různých druhů a jejich výběr závisí především na Vašem rozhodnutí, přesvědčení a v neposlední řadě na finanční situaci. Misky z nerezu či z keramiky jsou velmi vhodné, protože se dobře čistí a hygiena co se týče jídla je v ohledu na stravování kočky velmi důležitá.
Kočičí záchod
15.01.08 Pomůcky

Kočičí záchod

    Pokud žijete s vaší kočkou na venkově a má možnost volně bez zábran si vyběhnout ven, není zapotřebí jí někde v domácnosti zřizovat záchod.Pokud ale obývate byt a chcete si domů přivést  kočičího kamaráda, musíte takovou domácí toaletu pořídit.
Hračky
15.01.08 Pomůcky

Hračky

  Brzy po tom, co si koupíte kočku zjistíte, že si dokáže hrát s čímkoliv. Ke hraní nepotřebuje žádné drahé hračky, ale bohatě si vystačí s obyčejnou kuličkou z alobalu.
Výchova kotěte a odnaučení nežádoucího chování
02.01.08 Život s kočkou

Výchova kotěte a odnaučení nežádoucího chování

Od samého počátku bychom si měli uvědomit, že kočka není pes, a tak i způsob její výchovy a určitého nácviku chování tomuto musíme přizpůsobit. Kočka k vám nepřijde na povel, nebude na rozkaz svého pána sedět, lehat si, běhat, nepřijde na zavolání k noze, nebude aportovat, nebo dokonce hledat stopu.
Krmení podle období života kočky
02.01.08 Výživa

Krmení podle období života kočky

V průběhu života kočky se mění její nároky na potravu, obsah živin a liší se i počet denních krmných dávek. Správný růst a vývin kočky zajistíme podáváním kompletního a vyváženého krmiva, které je speciálně vytvořeno pro konkrétní životní fázi a stupeň aktivity.