Birma
17.04.08 Plemena

Birma

K původu tohoto plemene se váže několik legend, všechny připisují Birmě jako místo původu kláštery v Barmě. Tato kočka byla také na základě tradovaných pověstí pojmenována "posvátná kočka z Barmy".
Barmská kočka
01.04.08 Plemena

Barmská kočka

Historie O původu tohoto plemene není mnoho zmínek, ale je jisté, že již před rokem 1 700 byly známy kočky, které se podobaly barmským kočkám. Plemeno bylo nazváno supalak a s největší pravděpodobností jde o předchůdce dnešní barmské kočky.
Kdo je odpovědný za epidemii obezity u domácích mazlíčků?
01.04.08 Výživa

Kdo je odpovědný za epidemii obezity u domácích mazlíčků?

Praha, 7. března 2008 Více než sto veterinárních lékařů, prezidentů asociací chovatelů a ochránců zvířat, univerzitních profesorů a novinářů z celé Evropy se sjelo do Londýna, aby se 28.

Americká krátkosrstá kočka
18.03.08 Plemena

Americká krátkosrstá kočka

Historie První krátkosrsté kočky se do Ameriky dostali až s objeviteli a kolonisty z Evropy koncem 15. století.
Havana
13.03.08 Plemena

Havana

Původ Někdy můžeme najít toto kočičí plemeno pod názvem havana brown. Historie této kočky je spojována s orientální krátkosrstou kočkou.
Porod kočky
07.03.08 Zdraví a nemoci

Porod kočky

 Pro každého chovatele patří  období příchodu koťátek k těm nejkrásnějším a zároveň nejnáročnějším. Je potřeba věnovat dostatečnou a citlivou pozornost kočičí mamince, stejně tak nic nezanedbat v péči o koťátka.
21.02.08 Výživa

Lecitin - nejen součást čokolády

  Z VÝZKUMNÝCH CENTER PROVIMI: Rešerše Lecitin se řadí do skupiny tuků zvaných fosfolipidy, je složen zejména z cholinu, inositolu a fosfátu (zbytku kyseliny fosforečné). Je součástí buněčných membrán všech tělesných buněk, právě dostatečné množství lecitinu zabezpečuje optimální propustnost buněčných stěn.
Manská kočka
15.02.08 Plemena

Manská kočka

Historie  Původ tohoto plemene sahá na britský ostrov Man, za který také vděčí svému názvu. Na počátku chovu stála více než před  čtyřmi stoletími genetická mutace, která dala vzniknout prvnímu bezocasému kotěti.
Kartouzská kočka
15.02.08 Plemena

Kartouzská kočka

Historie Tato kočka pochází s největší pravděpodobností z Francie, a to přesněji z kopcovitého kraje  Grand Chartreuse, kde je pravděpodobně choval řád kartouzských mnichů. Francouzsky se toto plemeno řekne Chartreux a zmínky o kartouzské kočce jsou známé již v 16.
Japonský bobtail
15.02.08 Plemena

Japonský bobtail

  Historie Jak už sám název kočky říká, pochází toto plemeno z oblati Japonska. Takovéto kočky, které se od ostatních koček nejvíce odlišují svou délkou ocasu, byly známy v Číně již více než před 1000 lety.