Muž z Prachaticka, který surově zbil štěně labradora, množírna psů v Kamenici nad Lipou, kde žilo v otřesných podmínkách přes 200 psů. To jsou dva mediálně známé případy týrání zvířat z poslední doby.
Veterinární lékaři se ve své praxi čas od času setkávají s příznaky týrání zvířat. A nemusí jít vždy o úmyslné týrání.
Možná byste si mohli myslet, že čím větší plemeno, tím větší bude zápach z jeho tlamy. Zní to docela logicky, ale opak je pravdou.
Mezi pejskaři se dříve tradovalo, že nejjednodušší způsob, jak odnaučit psa vykonávat potřebu doma, je strčit mu do loužičky čumák. Jenže tento trest, jehož cílem naučit štěně čistotě, je zbytečný.
Téma, o kterém se moc nemluví. Přitom pravidelné vyprazdňování je jedním z ukazatelů dobrého trávení.
První jarní dny přímo svádí k dlouhým procházkám. Lidé ale v euforii z blížícího se teplého počasí často zapomínají na rizika, která s sebou vycházka přírodou může přinést.
Historky, které veterinární lékaři zažívají ve svých ordinacích, bývají zábavné jen někdy. A mohou to být i ty, kdy je potřeba použít skalpelu a posléze jehly a nitě.
Mnoho lidí má pocit, že letní prázdniny jsou ideálním obdobím, kdy si pořídit štěně. Děti jsou doma, takže se psem stále někdo bude a on si na soužití s rodinou lépe zvykne.
Mezi majiteli a chovateli zvířat stále přežívají některá mylná přesvědčení týkající se správné výživy. Vybíráme tři z nich.
Jestliže se oční vady odhalí včas, mnoho z nich lze úspěšně léčit. Veterináři proto doporučují nechat psům vyšetřit zrak jednou ročně.