Někdy se na laboratoř Labvet obracejí lidé s dotazem, co to je „kokří koutek“. Výjimkou nejsou ani případy, kdy se nejedná jen o dotaz, ale i o potřebné vyšetření a případně následnou léčbu. Právě toto řešila zmíněná laboratoř minulý týden a nebyl to případ jednoduchý.
Jakmile si přivezete psa domů, stává se součástí rodiny. Je důležité zajistit mu kvalitní stravu a správnou péči o zdraví, včetně kontroly hmotnosti, protože obezita se u domácích psů stává velkým problémem. Podle statistik přibližně 30 % psí populace v mnoha zemích je obézní. Jak poznat, že právě máš mazlíček má problémy s váhou?
Výchova je klíčovým krokem k tomu, aby váš nový čtyřnohý kamarád žil spokojený život a byl skvělým společníkem pro vás i vaši rodinu. Zde je 8 tipů, na co nezapomenout.
Říká se, že nejdůležitějším obdobím v životě psa je jeho první rok, kdy se dotváří jeho osobnost a charakter, které jsou výsledkem vrozených schopností a vlivu prostředí. První měsíce života jsou zásadní pro rozvoj osobnosti, sebevědomí a dovedností.
Hned v lednu, jakmile se jen trochu začne prodlužovat den, začíná v laboratořích Labvetu „sezóna“ reprodukce psů. Chovatelé se zajímají o volné termíny pro vyšetření k určení správného dne krytí. Jak se vlastně zjišťuje? Přečtěte si článek z blogu Labvet.
Hlavní hrdinové desetiletý chlapec a velký bílý pes prožijí nezapomenutelné prázdniny, které oběma změní život. Premiéru milované klasiky o přátelství malého chlapce a velkého psa v novém zpracování můžete v kinech navštívit již 2. března.
Někteří psi mají z návštěvy veterináře velký strach. Na americké klinice Mount Laurel proto vymysleli originální způsob, jak stresujícím zážitkům předcházet. Zavedli „šťastné návštěvy“, které uklidňují úzkostné domácí mazlíčky.
Češi jsou známým národem pejskařů a v posledních letech to platí ještě více. Už před pandemií odhadovali veterináři i průzkumy, že v českých domácnostech žije na 2 miliony psů. Česko bylo v počtu psů na počet obyvatel druhé v Evropě – hned za Rumunskem. Rok 2020 toto číslo ještě posílil dle odhadů až o 15 procent. Velké množství psích mazlíčků s sebou ale nese také řadu výzev.
Majitelé loveckých psů by měli být na pozoru. V České republice byly v závěru loňského roku potvrzeny tři případy úhynů loveckých psů na Aujeszkyho chorobu. Psi se s největší pravděpodobností nakazili od černé zvěře, se kterou se dostali do kontaktu během lovu.
Víte, jak v nejchladnějším období pečovat o svého čtyřnohého kamaráda? Zaměřte se na tlapky, stravu a odpočinek v teple.