Vzhledem k technické údržbě našeho systému expedujeme objednávky s třídenním zpožděním. Za komplikace se vám moc omlouváme.
Jak poznat, že kočku bolí zuby?
20.10.16 Zdraví a nemoci

Jak poznat, že kočku bolí zuby?

I kdyby kočka uměla mluvit, tak vám stejně neřekne: „Hele, bolí mě zuby, vezmi mě k zubaři“. Kočka je od přírody predátor a jako takový nedá bolest znát.
7 rad, jak si vybrat veterináře
04.10.16 Zdraví a nemoci

7 rad, jak si vybrat veterináře

Stejně jako lidé potřebují dobrého lékaře, tak i zvířata si zaslouží péči dobrého veterináře, který vyřeší jejich zdravotní problémy.   V ideálním případě si veterináře zvolte ještě dříve, než ho budete potřebovat.
 5 důvodů, proč je důležité psa a kočku pravidelně odčervovat
19.09.16 Zdraví a nemoci

5 důvodů, proč je důležité psa a kočku pravidelně odčervovat

Červi jsou nebezpeční nejen pro samotné zvíře, ale i pro člověka – hlavně pro malé děti, starší a oslabené jedince. Škrkavky přežívají v lidském těle v larválním stadiu.
Bleší sezona je tu
12.09.16 Zdraví a nemoci

Bleší sezona je tu

Bleší sezona je v ČR nejsilnější v období od září do listopadu. Zbavit se blech je na rozdíl od klíšťat složitější.
Příznaky, že je kočka nemocná
14.07.16 Zdraví a nemoci

Příznaky, že je kočka nemocná

I přes tu nejlepší péči, každá kočka občas onemocní. Velmi důležité je sledovat varovné signály, aby mohla být včas zahájena odpovídající léčba.
Přehřátí – úžeh, úpal
04.06.16 Zdraví a nemoci

Přehřátí – úžeh, úpal

V letních měsících může snadno dojít k přehřátí zvířete při cestách, proto nikdy nenechávejte kočku v zavřeném autě samotnou! I když čekáte v zaparkovaném vozidle polečně s kočkou, vždy nechávejte pootevřené okénko a parkujte ve stínu.   Úpal x úžeh Úpal je celkové přehřátí organismu bez přímého slunečního záření.
Kombinovat antiparazitika?
25.03.16 Zdraví a nemoci

Kombinovat antiparazitika?

Klíšťová sezona má obvykle dva vrcholy - na jaře a pak na konci sezony s příchodem chladnějších podzimních teplot.   Klíšťata i bodavý hmyz mohou přenášet až přes stovku nejrůznějších nemocí.
Hematom ušního boltce
06.03.16 Zdraví a nemoci

Hematom ušního boltce

Othematom je výron krve mezi chrupavkou a kůží ušního boltce, je způsobený úrazem nebo ustavičným drbáním ucha, případně neustálým klepáním hlavou. Je relativně častý psů, u koček je méně častý.
Proč se po operaci třese?
20.02.16 Zdraví a nemoci

Proč se po operaci třese?

Ať už se jedná o kastraci či jiný operační úkon, může se zvíře po probuzení z narkózy třást. Proč?   Při celkové anestezii je vyblokována funkce termoregulačního centra, zvíře tak dočasně nemůže regulovat tělesnou teplotu (ta se většinou snižuje).
Kočičí urologický syndrom
17.11.15 Zdraví a nemoci

Kočičí urologický syndrom

Tento syndrom syndrom, zánět dolních močových cest, postihuje až 1% všech koček. Nejčastěji se projevuje u kastrovaných kocourů, kteří mají relativně nejužší močovou trubici, a proto jsou nejnáchylnější ke vzniku potíží.