Hypertyreóza
11.12.18 Zdraví a nemoci

Hypertyreóza

Jedná se o endokrinní poruchu, při které štítná žláza produkuje nadbytek hormonů T4 a T3. Důsledkem zvýšené činnosti štítné žlázy je přestimulovaný, hyperaktivní metabolismus.
Antibiotika jen z rukou veterináře
27.11.18 Zdraví a nemoci

Antibiotika jen z rukou veterináře

Toto jsou zásadní témata dnešní doby: garance zdravotní nezávadnosti potravin, nezatěžování životního prostředí rezidui veterinárních i humánních léčiv, nutnost bránit vzrůstající rezistenci všemožných původců nákaz. Jak se s nimi vypořádat? Jedině tak, že se nebudou rozvolňovat podmínky pro nakládání s léčivy.
Pozor na neodborné ošetření zubů
13.11.18 Zdraví a nemoci

Pozor na neodborné ošetření zubů

Při léčení zvířat jde v prvé řadě o to jim ulevit, nejlépe je samozřejmě vyléčit, a až pak jde o inkasování odměny za veterinární úkon. Tak se tomu učí budoucí veterinární lékaři.
Preventivní veterinární péče o kočky
10.10.18 Zdraví a nemoci

Preventivní veterinární péče o kočky

V posledních letech přibývá chovatelů všech druhů zvířat a chovatelství koček zažívá opravdový boom. Ruku v ruce s tím jde zvýšení kvality průmyslově vyráběných krmiv a jejich snadná dostupnost.
Vyskytuje se u nás vzteklina?
01.10.18 Zdraví a nemoci

Vyskytuje se u nás vzteklina?

V pátek 28. září se na celém světe připomínal „Světový den boje proti vzteklině“ (World Rabbies Day).
Průzkum na téma zdraví koček
22.09.18 Zdraví a nemoci

Průzkum na téma zdraví koček

Podle statistik chová jednoho nebo více domácích mazlíčků polovina českých domácností. V počtu chovaných zvířat na počet obyvatel jsme tak v Evropě na samé špičce.
Začala hlavní bleší sezóna
21.09.18 Zdraví a nemoci

Začala hlavní bleší sezóna

Zdaleka ne všechno se v následujících týdnech a měsících začne ukládat k zimnímu spánku. Někteří živočichové naopak ožijí.
10 nejběžnějších zdravotních problémů u koček
13.09.18 Zdraví a nemoci

10 nejběžnějších zdravotních problémů u koček

Podle zjištění pojišťoven je deset nejčastějších důvodů, proč lidé vezmou kočku k veterináři, těchto:   Infekce močových cest Žaludeční obtíže Selhání ledvin Kožní alergie Cukrovka Infekce horních cest dýchacích Ušní infekce Trhání zubů Průjem Hypertyreóza   Samozřejmě výjimkou jsou veterinární pohotovosti, kde se řeší často mnohem závažnější problémy, jako jsou úrazy například po srážce s autem, pokousání, otrava, zánět dělohy, ucpání močové trubice, selhání srdce a mnoho dalších závažných stavů.   A jakých je 10 nejběžnějších onemocnění u psů si můžete přečíst zde: https://muj-pes.

Trávicí problémy
27.03.18 Zdraví a nemoci

Trávicí problémy

Žaludeční problémy se nevyhýbají ani kočkám. I v tomto případě platí, že lepší je dbát na prevenci a kočce podávat jen kvalitní krmivo.
Co je to polydaktylie?
18.12.17 Zdraví a nemoci

Co je to polydaktylie?

Jedná se o stav, kdy se na kočičí tlapce nacházejí nadpočetné prsty. Navýšený počet prstů může být jen na jedné tlapce, nebo i na všech tlapkách.