Absces
10.10.15 Zdraví a nemoci

Absces

Jedná se o bolestivý bolák vzniklý zánětem, který je vyplněný hnisem. Kočka si jej nejčastěji odnese jako nepříjemný pozůstatek po rvačce s jinými kočkami, když je zubem nebo drápem zanesena do rány infekce.
Dermatofytóza
30.08.15 Zdraví a nemoci

Dermatofytóza

Nepříjemnými mykózami a různými onemocněními kůže netrpí jen lidé, ale i zvířata. Jednou z těžko rozpoznatelných nemocí je i dermatofytóza.
Co je to vektor?
09.08.15 Zdraví a nemoci

Co je to vektor?

Vektor je organismus, který sám o sobě nemoc nezpůsobuje, ale šíří infekci z jednoho hostitele na druhého. Nejčastějšími vektory jsou v našich podmínkách klíšťata, komáři, koutule (typ komára) a muchničky.
Víte, co je FVR?
02.08.15 Zdraví a nemoci

Víte, co je FVR?

Tato zkratka označuje nemoc felinní virovou rhinotracheitis, česky nazývanou také jako kočičí rýma nebo kočičí chřipka.   Jedná se o zánět horních cest dýchacích, který se může dál rozšířit a způsobit až zápal plic se smrtelným koncem.
Polycystické onemocnění ledvin – PKD
06.06.15 Zdraví a nemoci

Polycystické onemocnění ledvin – PKD

Jedná se o onemocnění, které je dědičné. Mezi chovateli je tato choroba velmi obávaná, protože při ní dochází v konečné fázi k selhání ledvin.
Přehled zoonóz
17.05.15 Zdraví a nemoci

Přehled zoonóz

aneb Onemocnění přenášená ze zvířat na člověka   Řada onemocnění způsobených či přenášených parazity představuje hrozbu nejen pro zvíře, ale i pro člověka. Jedná se o tzv.

První příznaky nemoci
02.05.15 Zdraví a nemoci

První příznaky nemoci

I když bychom chtěli, aby naše kočka byla stále zdravá, přece jen se jednou za čas dostaneme do situace, kdy onemocní. Včasné odhalení choroby a nasazení odpovídající léčby zkracuje dobu nemoci.

Ušní roztoči
07.03.15 Zdraví a nemoci

Ušní roztoči

Pokud pozorujete, že se vaše kočka podezřele často škrábe v uchu nebo poklepává hlavou, zbystřete a podívejte se jí do uší. Mohlo by se jednat o cizí předmět v uchu či o ušní roztoče.
Šetrná léčba onemocnění kůže
01.03.15 Zdraví a nemoci

Šetrná léčba onemocnění kůže

Kůže představuje bariéru mezi vnějším a vnitřním prostředím. Chrání tělo proti vniku škodlivých látek a mikroorganismů, proto je velmi důležité, aby byla stále v kondici.
Diabetes mellitus – cukrovka
31.01.15 Zdraví a nemoci

Diabetes mellitus – cukrovka

Cukrovka není jen onemocnění týkající se lidí, bohužel stále častěji je diagnostikováno i u starších domácích zvířat. Stejně jako u lidí může mít neléčená nebo zanedbaná cukrovka vážné následky, v tom nejhorším případě může váš mazlíček zemřít.