Přehled zoonóz
17.05.15 Zdraví a nemoci

Přehled zoonóz

aneb Onemocnění přenášená ze zvířat na člověka   Řada onemocnění způsobených či přenášených parazity představuje hrozbu nejen pro zvíře, ale i pro člověka. Jedná se o tzv.

První příznaky nemoci
02.05.15 Zdraví a nemoci

První příznaky nemoci

I když bychom chtěli, aby naše kočka byla stále zdravá, přece jen se jednou za čas dostaneme do situace, kdy onemocní. Včasné odhalení choroby a nasazení odpovídající léčby zkracuje dobu nemoci.

Ušní roztoči
07.03.15 Zdraví a nemoci

Ušní roztoči

Pokud pozorujete, že se vaše kočka podezřele často škrábe v uchu nebo poklepává hlavou, zbystřete a podívejte se jí do uší. Mohlo by se jednat o cizí předmět v uchu či o ušní roztoče.
Šetrná léčba onemocnění kůže
01.03.15 Zdraví a nemoci

Šetrná léčba onemocnění kůže

Kůže představuje bariéru mezi vnějším a vnitřním prostředím. Chrání tělo proti vniku škodlivých látek a mikroorganismů, proto je velmi důležité, aby byla stále v kondici.
Diabetes mellitus – cukrovka
31.01.15 Zdraví a nemoci

Diabetes mellitus – cukrovka

Cukrovka není jen onemocnění týkající se lidí, bohužel stále častěji je diagnostikováno i u starších domácích zvířat. Stejně jako u lidí může mít neléčená nebo zanedbaná cukrovka vážné následky, v tom nejhorším případě může váš mazlíček zemřít.

Pomoc při léčbě kýly
28.12.14 Zdraví a nemoci

Pomoc při léčbě kýly

Trápí vaše malé štěně nebo kotě kýla? V raném období lze léčit tyto obtíže (jak kýly pupeční, tak tříselné) také homeopaticky, zvláště ty, jež jsou menšího rozsahu, kde nehrozí „uskřinutí“ vnitřních orgánů. Později už se uvolněné vazivo mnohem hůře ovlivňuje, proto je nutný chirurgický zásah.
4 mýty o parazitech
16.11.14 Zdraví a nemoci

4 mýty o parazitech

Pravidelnou ochranu před parazity se nevyplácí podceňovat. Jaké jsou nejčastější omyly, které jsou rozšířené mezi chovateli? „Naši kočku není třeba chránit proti parazitům, je jen doma a paraziti tak zvíře ohrozit nemohou.
Neprůchodnost močové trubice
28.10.14 Zdraví a nemoci

Neprůchodnost močové trubice

Tuto zdravotní komplikaci nepodceňujte, jedná se totiž o velmi závažnou diagnózu, která může během několika dní skončit smrtí zvířete. Nejčastěji postihuje kastrované kocoury, může se však objevit i u koček a psů (nezáleží na pohlaví).
Domácí homeopatická lékárnička
19.10.14 Zdraví a nemoci

Domácí homeopatická lékárnička

Pokud jste přesvědčeni o účinnosti homeopatických léků, je vhodné mít doma při ruce následující léky. Při onemocnění nebo úrazu vašemu vaší kočce pomohou.
Měl by být kočičí čumáček vždy mokrý?
07.09.14 Zdraví a nemoci

Měl by být kočičí čumáček vždy mokrý?

Pokud je kočičí nos suchý, znamená to, že je s kočkou něco špatně? A měli bychom sledovat jeho vlhkost? Představa, že čumák kočky nebo psa by měl být vždy vlhký, je trochu přehnaná. Ano, průměrná kočka nebo pes má vlhký nos, ale to není ukazatel jeho celkového zdravotního stavu.