Bleší sezona je tu
12.09.16 Zdraví a nemoci

Bleší sezona je tu

Bleší sezona je v ČR nejsilnější v období od září do listopadu. Zbavit se blech je na rozdíl od klíšťat složitější.
Příznaky, že je kočka nemocná
14.07.16 Zdraví a nemoci

Příznaky, že je kočka nemocná

I přes tu nejlepší péči, každá kočka občas onemocní. Velmi důležité je sledovat varovné signály, aby mohla být včas zahájena odpovídající léčba.
Přehřátí – úžeh, úpal
04.06.16 Zdraví a nemoci

Přehřátí – úžeh, úpal

V letních měsících může snadno dojít k přehřátí zvířete při cestách, proto nikdy nenechávejte kočku v zavřeném autě samotnou! I když čekáte v zaparkovaném vozidle polečně s kočkou, vždy nechávejte pootevřené okénko a parkujte ve stínu.   Úpal x úžeh Úpal je celkové přehřátí organismu bez přímého slunečního záření.
Kombinovat antiparazitika?
25.03.16 Zdraví a nemoci

Kombinovat antiparazitika?

Klíšťová sezona má obvykle dva vrcholy - na jaře a pak na konci sezony s příchodem chladnějších podzimních teplot.   Klíšťata i bodavý hmyz mohou přenášet až přes stovku nejrůznějších nemocí.
Hematom ušního boltce
06.03.16 Zdraví a nemoci

Hematom ušního boltce

Othematom je výron krve mezi chrupavkou a kůží ušního boltce, je způsobený úrazem nebo ustavičným drbáním ucha, případně neustálým klepáním hlavou. Je relativně častý psů, u koček je méně častý.
Proč se po operaci třese?
20.02.16 Zdraví a nemoci

Proč se po operaci třese?

Ať už se jedná o kastraci či jiný operační úkon, může se zvíře po probuzení z narkózy třást. Proč?   Při celkové anestezii je vyblokována funkce termoregulačního centra, zvíře tak dočasně nemůže regulovat tělesnou teplotu (ta se většinou snižuje).
Kočičí urologický syndrom
17.11.15 Zdraví a nemoci

Kočičí urologický syndrom

Tento syndrom syndrom, zánět dolních močových cest, postihuje až 1% všech koček. Nejčastěji se projevuje u kastrovaných kocourů, kteří mají relativně nejužší močovou trubici, a proto jsou nejnáchylnější ke vzniku potíží.
Šetrná léčba zánětů v tlamě
07.11.15 Zdraví a nemoci

Šetrná léčba zánětů v tlamě

Zánětlivá onemocnění dutiny ústní mohou být zapříčiněná jak poraněním sliznice, tak hromaděním bakterií na zubním plaku, později zubním kameni, kdy dochází k postupnému odhalování krčků a kořenů zubů a projevům závažných zánětů dásní. V ústní dutině se mohou projevovat i celkové infekce a dysfunkce trávicí soustavy.
Atopický ekzém
07.11.15 Zdraví a nemoci

Atopický ekzém

Nejen lidé, ale i domácí mazlíčci mohou trpět atopickým ekzémem. Podobně jako u lidí se jedná o vrozenou dispozici ke vzniku alergie na běžné látky (pyly, roztoči, prach, čistící prostředky aj.

Klíšťata se k zimnímu spánku neukládají
28.10.15 Zdraví a nemoci

Klíšťata se k zimnímu spánku neukládají

Ačkoliv by se mohlo zdát, že s přicházejícím podzimem se těchto nebezpečných parazitů zbavíme, není to pravda. Vlivem klimatických změn jsou klíšťata aktivní po celý rok a je potřeba se před nimi chránit permanentně.