Dermatofytóza
30.08.15 Zdraví a nemoci

Dermatofytóza

Nepříjemnými mykózami a různými onemocněními kůže netrpí jen lidé, ale i zvířata. Jednou z těžko rozpoznatelných nemocí je i dermatofytóza.
Co je to vektor?
09.08.15 Zdraví a nemoci

Co je to vektor?

Vektor je organismus, který sám o sobě nemoc nezpůsobuje, ale šíří infekci z jednoho hostitele na druhého. Nejčastějšími vektory jsou v našich podmínkách klíšťata, komáři, koutule (typ komára) a muchničky.
Víte, co je FVR?
02.08.15 Zdraví a nemoci

Víte, co je FVR?

Tato zkratka označuje nemoc felinní virovou rhinotracheitis, česky nazývanou také jako kočičí rýma nebo kočičí chřipka.   Jedná se o zánět horních cest dýchacích, který se může dál rozšířit a způsobit až zápal plic se smrtelným koncem.
Polycystické onemocnění ledvin – PKD
06.06.15 Zdraví a nemoci

Polycystické onemocnění ledvin – PKD

Jedná se o onemocnění, které je dědičné. Mezi chovateli je tato choroba velmi obávaná, protože při ní dochází v konečné fázi k selhání ledvin.
Přehled zoonóz
17.05.15 Zdraví a nemoci

Přehled zoonóz

aneb Onemocnění přenášená ze zvířat na člověka   Řada onemocnění způsobených či přenášených parazity představuje hrozbu nejen pro zvíře, ale i pro člověka. Jedná se o tzv.

První příznaky nemoci
02.05.15 Zdraví a nemoci

První příznaky nemoci

I když bychom chtěli, aby naše kočka byla stále zdravá, přece jen se jednou za čas dostaneme do situace, kdy onemocní. Včasné odhalení choroby a nasazení odpovídající léčby zkracuje dobu nemoci.

Ušní roztoči
07.03.15 Zdraví a nemoci

Ušní roztoči

Pokud pozorujete, že se vaše kočka podezřele často škrábe v uchu nebo poklepává hlavou, zbystřete a podívejte se jí do uší. Mohlo by se jednat o cizí předmět v uchu či o ušní roztoče.
Šetrná léčba onemocnění kůže
01.03.15 Zdraví a nemoci

Šetrná léčba onemocnění kůže

Kůže představuje bariéru mezi vnějším a vnitřním prostředím. Chrání tělo proti vniku škodlivých látek a mikroorganismů, proto je velmi důležité, aby byla stále v kondici.
Diabetes mellitus – cukrovka
31.01.15 Zdraví a nemoci

Diabetes mellitus – cukrovka

Cukrovka není jen onemocnění týkající se lidí, bohužel stále častěji je diagnostikováno i u starších domácích zvířat. Stejně jako u lidí může mít neléčená nebo zanedbaná cukrovka vážné následky, v tom nejhorším případě může váš mazlíček zemřít.

Pomoc při léčbě kýly
28.12.14 Zdraví a nemoci

Pomoc při léčbě kýly

Trápí vaše malé štěně nebo kotě kýla? V raném období lze léčit tyto obtíže (jak kýly pupeční, tak tříselné) také homeopaticky, zvláště ty, jež jsou menšího rozsahu, kde nehrozí „uskřinutí“ vnitřních orgánů. Později už se uvolněné vazivo mnohem hůře ovlivňuje, proto je nutný chirurgický zásah.