Vzhledem k technické údržbě našeho systému expedujeme objednávky s třídenním zpožděním. Za komplikace se vám moc omlouváme.
10 nejběžnějších zdravotních problémů u koček
13.09.18 Zdraví a nemoci

10 nejběžnějších zdravotních problémů u koček

Podle zjištění pojišťoven je deset nejčastějších důvodů, proč lidé vezmou kočku k veterináři, těchto:   Infekce močových cest Žaludeční obtíže Selhání ledvin Kožní alergie Cukrovka Infekce horních cest dýchacích Ušní infekce Trhání zubů Průjem Hypertyreóza   Samozřejmě výjimkou jsou veterinární pohotovosti, kde se řeší často mnohem závažnější problémy, jako jsou úrazy například po srážce s autem, pokousání, otrava, zánět dělohy, ucpání močové trubice, selhání srdce a mnoho dalších závažných stavů.   A jakých je 10 nejběžnějších onemocnění u psů si můžete přečíst zde: https://muj-pes.

Trávicí problémy
27.03.18 Zdraví a nemoci

Trávicí problémy

Žaludeční problémy se nevyhýbají ani kočkám. I v tomto případě platí, že lepší je dbát na prevenci a kočce podávat jen kvalitní krmivo.
Co je to polydaktylie?
18.12.17 Zdraví a nemoci

Co je to polydaktylie?

Jedná se o stav, kdy se na kočičí tlapce nacházejí nadpočetné prsty. Navýšený počet prstů může být jen na jedné tlapce, nebo i na všech tlapkách.
I domácí mazlíčci se mohou nakazit nemocemi od lidí
01.11.17 Zdraví a nemoci

I domácí mazlíčci se mohou nakazit nemocemi od lidí

Není nic lepšího než přijít domů a být přivítán svým zvířecím miláčkem. Pořádně se přitulit, nechat si olízat ruce i obličej a zaházet si plyšákem.
Alergie na bleší kousnutí
11.09.17 Zdraví a nemoci

Alergie na bleší kousnutí

Na první pohled může člověku připadat, že blecha je jen parazitem znepříjemňujícím mazlíčkův život. Což je částečně pravda – bleší kousnutí způsobuje podráždění kůže vedoucí ke svědění, které je zvířeti velmi nepříjemné a může ho až stresovat.
Blecha pod drobnohledem
16.08.17 Zdraví a nemoci

Blecha pod drobnohledem

Blecha je bezkřídlý hmyz dosahující velikosti 2–4 mm (samičky jsou větší). Parazitují pouze dospělé blechy, ostatní stádia (vajíčka, larvy a kukly) se nacházejí v prostředí mimo hostitele.
6 důvodů, proč zvíře odčervovat
10.04.17 Zdraví a nemoci

6 důvodů, proč zvíře odčervovat

Jaké závažné následky mohou znamenat pravidelně neodčervení psi a kočky pro zdraví dětí, dospělých i zvířat samotných?   Hlavně pro malé děti, starší a oslabené jedince jsou psí a kočičí červi nebezpeční. Nepříjemným zdravotním rizikem jsou samozřejmě i pro samotné zvíře.
Nebezpečné nemoci, které přenášejí klíšťata a bodavý hmyz
06.04.17 Zdraví a nemoci

Nebezpečné nemoci, které přenášejí klíšťata a bodavý hmyz

Psi a kočky, kteří nejsou chráněni před parazity, jsou vystaveni řadě nemocí. Které to jsou? K přenosu nebezpečných onemocnění od klíštěte může dojít okamžitě nebo do několika hodin po přisátí – a to jak u lidí, tak i domácích zvířat.
15 znaků zdravé kočky
29.12.16 Zdraví a nemoci

15 znaků zdravé kočky

Zdravá kočka je čilá a zajímá se o své okolí. Pohybuje se s lehkostí, nese vztyčenou hlavu.
Pasivní kouření škodí i zvířatům
25.10.16 Zdraví a nemoci

Pasivní kouření škodí i zvířatům

O tom, že cigarety škodí lidskému zdraví, se nemusíme dlouze rozepisovat. Věděli jste ale, že vdechování dýmu z cigaret vadí i našim čtyřnohým přátelům?   Zvířata žijící v domácnosti, kde se pravidelně kouří, jsou vystavena více než 4000 toxinů, z nichž alespoň 40 může vyvolat rakovinu.