Stejně jako u lidí rozeznáváme i u zvířat různé individuální rysy každého jednotlivce. Některá zvířata jsou neklidná, nevydrží na jednom místě, jsou hyperaktivní.
Pokud krvavý výtok přetrvává u feny déle, než je obvyklé (i déle než 5. týdnů), můžete jí podat homeopatické léky, které v řadě případů mohou šetrně a účinně pomoci.
Naše fena německého ovčáka občas požírá trávu a následně potom zvrací. Je to normální, nebo to může znamenat nějakou zdravotní komplikaci? Obecně by se dalo říct, že je to normální reakce organismu.
Kryptorchismus se objevuje u samců, když jedno nebo obě varlata nesestoupí do šourku. Varlata buď vůbec nejsou vidět, nebo je lze jen obtížně nahmatat.
Nadměrné množství potravy a nedostatek pohybu – to jsou nejčastější příčiny nadváhy psů. Že nadbytečné kilogramy nesvědčí ani lidem, natož jejich čtyřnohým kamarádům, je známý fakt.
Čeká vaši fenu v nejbližší době porod? Chcete, aby proběhl co nejlépe? Vyzkoušejte homeopatické léky. Jsou šetrné a účinné, nedochází k zatížení samice ani mláďat chemickými látkami a navíc pomohou zkrátit dobu porodu.
Ano, jestliže bude volně pobíhat, popřípadě štvát zvěř, musí majitel počítat s možným postihem. Pokud jde o riziko nákazy Aujeszkyho (ACH) chorobou, týká se to zejména psů loveckých, kteří se mohou dostat do kontaktu s divokými prasaty.
Funkční neplodnost se projevuje buď nezájmem o samici, případně zájem nechybí, ale objevují se poruchy erekce. Zvlášť u výstavně úspěšných samců s PP je vhodné vyzkoušet šetrné homeopatické léky, které mohou potenci zlepšit.
Oční rohovka je průhledná povrchová vrstva oka, která pokrývá čočku a duhovku. Její záněty vznikají při poranění nebo důsledkem infekce.