Problematika onemocnění přenášených parazity, především klíšťaty, je běžně diskutovaným tématem. Stejně tak běžný je však výskyt těchto onemocnění – řada našich pacientů se k nám dostává právě s obtížemi, které poukazují na boreliózu, anaplazmózu či ehrlichiózu.
Kůže představuje bariéru mezi vnějším a vnitřním prostředím. Chrání tělo proti vniku škodlivých látek a mikroorganismů, proto je velmi důležité, aby byla stále v kondici.
Drží kostru pohromadě, umožňují pohyb, pomáhají udržovat oběhový systém v dobré kondici, podílejí se na zajištění mnoha dalších, životně důležitých funkcí v těle. Přesto jim věnujeme pozornost pouze okrajově.
Trápí vaše malé štěně nebo kotě kýla? V raném období lze léčit tyto obtíže (jak kýly pupeční, tak tříselné) také homeopaticky, zvláště ty, jež jsou menšího rozsahu, kde nehrozí „uskřinutí“ vnitřních orgánů. Později už se uvolněné vazivo mnohem hůře ovlivňuje, proto je nutný chirurgický zásah.
„To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou.“ Blecha se převážně řadí mezi druhově specifické parazity, kteří preferují psí či kočičí kůži.
Tuto zdravotní komplikaci nepodceňujte, jedná se totiž o velmi závažnou diagnózu, která může během několika dní skončit smrtí zvířete. Nejčastěji postihuje kastrované kocoury, může se však objevit i u koček a psů (nezáleží na pohlaví).
Pokud jste přesvědčeni o účinnosti homeopatických léků, je vhodné mít doma při ruce následující léky. Při onemocnění nebo úrazu vašemu psovi pomohou.
Výtokem se projevují záněty pochvy a dělohy. Tyto nepříjemné choroby by se neměly podceňovat.
Sáňkování je proces, kdy se pes vozí zadkem po zemi. Říká se, že tento stav signalizuje, že je začervený.
Možná už jste slyšeli pověru, že samci jsou kastrováni a samice sterilizovány. Není tomu tak, jedná se o chybné použití odborných lékařských termínů.