29.9. probíhá dovolená. Všechny objednávky z této doby budou odeslány postupně od pondělí 2.10.2023. Děkujeme za pochopení
Kočky a žárlivost
29.08.08 Život s kočkou

Kočky a žárlivost

Pokud si kladete otázku, zda kočka může trpět žárlivostí, pak odpověď zní, ano. Žárlivost není ve světě koček pojmem.

Nebezpečné rostliny pro kočku
07.07.08 Život s kočkou

Nebezpečné rostliny pro kočku

Ve výživě kočky hrají rostliny nezastupitelnou roli. Kočce okusování a požírání trávy pomáhá ke zvracení nestrávených chlupů ze žaludku.

Mezinárodní výstava koček Bohumín
30.05.08 Život s kočkou

Mezinárodní výstava koček Bohumín

Jako tradičně proběhla také letos na jaře jednodenní mezinárodní výstava koček pořádaná Základní organizací Ostrava. Konala se 26.

Péče o našeho kočičího kamaráda
17.04.08 Život s kočkou

Péče o našeho kočičího kamaráda

Péče o srst Také se vaším bytem vznášejí chomáče chlupů, povalují se na podlaze, na pohovce a ulpívají i na vašem oblečení? Myslíte si, že je to problém je jen dlouhosrstých plemen? Majitelé dlouhosrstých plemen mají s vypadáváním chloupků větší problémy, línaní se však nevyhne ani kočkám krátkosrstým a vylínané chloupky nám mohou pěkně otrávit život. V tuto chvíli bychom se měli zamyslet a začít se věnovat péči o srst našeho kočičího miláčka intenzivněji.
Výchova kotěte a odnaučení nežádoucího chování
02.01.08 Život s kočkou

Výchova kotěte a odnaučení nežádoucího chování

Od samého počátku bychom si měli uvědomit, že kočka není pes, a tak i způsob její výchovy a určitého nácviku chování tomuto musíme přizpůsobit. Kočka k vám nepřijde na povel, nebude na rozkaz svého pána sedět, lehat si, běhat, nepřijde na zavolání k noze, nebude aportovat, nebo dokonce hledat stopu.
Jak se připravit na výstavu koček
02.01.08 Život s kočkou

Jak se připravit na výstavu koček

Chystáte se poprvé na výstavu se svou kočičkou a  nejste si jisti, zda máte připraveno vše potřebné? Pokud ano, potom by vám mohl být tento článek nápovědou. Být členem! Pokudchcete vystavovat svou kočičku, je nutné stát se členem některé základní organizace (zkráceně ZO) Sdružení chovatelů koček (SCHK) v České republice při ČSCH (Český svaz chovatelů).
Jak se stanu chovatelem?
19.11.07 Život s kočkou

Jak se stanu chovatelem?

Pokud se rozhodnete věnovat chovu kočiček s průkazem původu (zkráceně „s PP“), musíte se nejprve zaregistrovat do místního svazu chovatelů koček, který také můžete najít pod názvem Základní organizace chovatelů koček (ZO CHK). Svaz chovatelů může sídlit přímo ve vašem městě, můžete se však přihlásit i do vzdálenějšího klubu, rozhodnutí je zcela na vás.
Jak odnaučit koťátko škrábat sedačku
19.11.07 Život s kočkou

Jak odnaučit koťátko škrábat sedačku

Odnaučit koťátko škrábat sedačku je časově náročné, ale vytrvalost a důslednost se vyplatí a toto nežádoucí chování lze odstranit. Určité základy výchovy by koťátko mělo mít již od původního chovatele, ale v novém prostředí je všechno nové a neprozkoumané, a to zvídavé koťátko ke škrábání láká.
Vybíráme kočičku (a nebo pejska?)
02.11.07 Život s kočkou

Vybíráme kočičku (a nebo pejska?)

Můžu mít spokojeného psa nebo kočku? Dříve, něž začnete uvažovat o jakémkoliv domácím miláčkovi, je třeba si uvědomit pár základních skutečností: S pořízením mazlíčka by měli souhlasit všichni členové domácnosti. V rodině by neměl nikdo trpět alergií na zvířecí srst.