Můj pes

Přeskokové chování u psů
07.07.08 Život se psem

Přeskokové chování u psů

Určitě se vám někdy stalo, že jste u svého psa pozorovali chování, která jste si v dané chvíli nedokázali vysvětlit. Je možné, že se jednalo o tzv.

Psí hotely aneb jak psa připravit na pobyt
07.07.08 Život se psem

Psí hotely aneb jak psa připravit na pobyt

S nastupujícím létem a plánováním dovolené se často dostáváme do problému, kam umístit našeho čtyřnohého miláčka. Mnozí z nás řeší tento problém tím, že jednoduše vezme svého psa s sebou, jelikož i on je právoplatným členem rodiny.
Vybíráme dospělého psa
14.05.08 Život se psem

Vybíráme dospělého psa

  Dospělého psa upřednostňují ti, kdo se nechtějí (nebo nemohou) věnovat s plným nasazením péči a výchově štěněte, což vyžaduje mnoho času, nervů i peněz. Dospělý pes již zvládá základní hygienické požadavky, umí se venčit.
Dítě a pes
06.05.08 Život se psem

Dítě a pes

Dítě a pes jsou tématem, o kterém toho bylo napsáno bezpochyby mnoho. Můžeme se dočíst o příbězích hrdinných psů, kteří zachránili dítěti život, o psích chůvách, které dítě přijaly jako vlastní štěně a podobně o něj pečovaly, o psech léčících dětskou duši a vnášejících radost do míst, kde je jí jako šafránu, jako je třeba dětská onkologie.
Druhý pes v rodinné smečce
17.04.08 Život se psem

Druhý pes v rodinné smečce

Než přikročíme k doplnění smečky druhým pejskem, měli bychom si důkladně zvážit důsledky. Náklady na krmivo, vybavení a veterináře se zdvojnásobí, při případné infekci nebo parazitóze nakazí jeden snadno druhého.
Pes a kolo
20.02.08 Život se psem

Pes a kolo

  Dopravní předpisy jsou neúprosné, běh u kola hodnotí jako přestupek a jestliže vás přistihnou, obvyklá pokuta je 1000 Kč, což dovede výjezd s pejskem na kole pořádně otrávit. I ovladatelný a naučený pes běhu u kola se může lehko stát účastníkem dopravní nehody a s ním stejně i vy.
Čipování psů
07.02.08 Život se psem

Čipování psů

Od 1.1.
Zodpovědné venčení
18.01.08 Život se psem

Zodpovědné venčení

Aby si procházku užil pes i jeho majitel, měli by oba dodržovat určitá pravidla. Jenže, znáte to, psům jsou nějaké předpisy dost ukradené.

Agresivita
26.10.07 Život se psem

Agresivita

Ačkoliv je agresivita u psa velmi nepříjemným problémem, je třeba si připomenout, že agresivita patří do normálního repertoáru chování šelem psovitých - bez agresivity by pes nemohl přežít, umožňuje mu lovit, zařadit se do hierarchie smečky, ubránit sebe, své teritorium i potomky před napadením. Při porozumění a nápravě agresivního chování musíme pochopit a rozlišit odlišné druhy agresivity, která má mnoho různých forem a vyvolávajících příčin a teprve pak zvolit adekvátní postup při převýchově konkrétního agresivního psa.
Strach ze samoty
26.10.07 Život se psem

Strach ze samoty

Když pejsek vyje, štěká a demoluje byt, případně se pomočuje pouze za nepřítomnosti majitele, to bývají  dost vážné problémy, pro které hodně pejsků skončí v útulku. Může se to vyskytnout i u některých pejsků z útulku, kteří byli v útulku hodní, pokud majitel připustí velkou fixaci psa na sebe zpočátku a pak změní počáteční stav třeba tím, že normálně opět začne chodit do práce.