Když pejsek vyje, štěká a demoluje byt, případně se pomočuje pouze za nepřítomnosti majitele, to bývají dost vážné problémy, pro které hodně pejsků skončí v útulku. Může se to vyskytnout i u některých pejsků z útulku, kteří byli v útulku hodní, pokud majitel připustí velkou fixaci psa na sebe zpočátku a pak změní počáteční stav třeba tím, že normálně opět začne chodit do práce.
Bázlivost nebývá vnímána majiteli tak palčivě, jako je tomu u dominantní psí agresivity. Je to z pohledu majitele pochopitelné - agresivní pes může podstatně hůře ovlivnit chod domácnosti, životy a zdraví lidí, s ním přicházejících do styku.
Pokud chcete chovat doma pejska i kočičku, nejjednodušší je pořízení štěněte i kotěte ve stejnou dobu, mláďata k sobě najdou cestu nejrychleji. Ale ani u dospělců to nebývá velký problém.
Mnoho lidí si láme hlavu nad způsobem, jak řešit zvyšující se počet psů v útulcích, který by byl v rámci legislativy realizovatelný a jak zlepšit dohledatelnost ztracených a nalezených zvířat s jejich majiteli. Domníváte-li se, že pro to postačí povinné čipování zvířat, vyvedu vás z omylu.
Řeč našeho pejska se projevuje především jeho mimikou a pantomimikou, která samozřejmě není u všech stejná, ale určité prvky se objevují u každého z nich a u většiny pejsků mají stejný význam. Každý majitel psa se musí naučit porozumět především řeči svého psa, naučit se z výrazu očí, pysků, zubů, srsti, uší, ocasu a držení celého těla, i jeho hlasových projevů porozumět reakcím psa na nejrůznější situace a podněty.
Jak se připravit na delší cestu ? Dlouhé cestování může být pro psa velmi náročné. Záleží ovšem na jeho povaze, na dopravním prostředku, na délce cesty i na počasí.
Dokážete si představit pejska bez uší? Asi jen těžko. Uši jsou skutečnou ozdobou, která dotváří ten krásný vzhled u psa.
Psi, ostatně jako všechna jiná zvířata, mají chrup přizpůsobený ke svému potravnímu režimu. Popis chrupu:Dospělý pes má celkem 42 zubů, štěně má celkem 28 zubů.
Svaly jsou různě velké a mají různě důležité funkce, tudíž je podle těchto kritérií můžeme rozdělit. Žvýkací svaly - m.
Srst pejsků můžeme rozlišit podle několika hledisek, podle barvy, délky, vlnitosti, hrubosti, někdy se udává zvláštní rozlišení podle ornamentů na srsti (barevné skvrny). Tyto znaky srsti se získávají geneticky a vyšlechtěním.