Můj pes

Bázlivost
26.10.07 Život se psem

Bázlivost

Bázlivost nebývá vnímána majiteli tak palčivě, jako je tomu u dominantní psí agresivity. Je to z pohledu majitele pochopitelné - agresivní pes může podstatně hůře ovlivnit chod domácnosti, životy a zdraví lidí, s ním přicházejících do styku.
Soužití psa a kočky
24.10.07 Život se psem

Soužití psa a kočky

Pokud chcete chovat doma pejska i kočičku, nejjednodušší je pořízení štěněte i kotěte ve stejnou dobu, mláďata k sobě najdou cestu nejrychleji. Ale ani u dospělců to nebývá velký problém.

Čipování psů a útulky
12.10.07 Život se psem

Čipování psů a útulky

Mnoho lidí si láme hlavu nad způsobem, jak řešit zvyšující se počet psů v útulcích, který by byl v rámci legislativy realizovatelný a jak zlepšit dohledatelnost ztracených a nalezených zvířat s jejich majiteli.  Domníváte-li se, že pro to postačí povinné čipování zvířat, vyvedu vás z omylu.

Psí řeč
12.10.07 Život se psem

Psí řeč

Řeč našeho pejska se projevuje především jeho mimikou a pantomimikou, která samozřejmě není u všech stejná, ale určité prvky se objevují u každého z nich a u většiny pejsků mají stejný význam. Každý majitel psa se musí naučit porozumět především řeči svého psa, naučit se z výrazu očí, pysků, zubů, srsti, uší, ocasu a držení celého těla, i jeho hlasových projevů porozumět reakcím psa na nejrůznější situace a podněty.
Cestování se psem
08.10.07 Život se psem

Cestování se psem

Jak se připravit na delší cestu ?   Dlouhé cestování může být pro psa velmi náročné. Záleží ovšem na jeho povaze, na dopravním prostředku, na délce cesty i na počasí.
20.09.07 Život se psem

Uši

Dokážete si představit pejska bez uší? Asi jen těžko. Uši jsou skutečnou ozdobou, která dotváří ten krásný vzhled u psa.
20.09.07 Život se psem

Zuby

Psi, ostatně jako všechna jiná zvířata, mají chrup přizpůsobený ke svému potravnímu režimu. Popis chrupu:Dospělý pes má celkem 42 zubů, štěně má celkem 28 zubů.
20.09.07 Život se psem

Svalstvo

Svaly jsou různě velké a mají různě důležité funkce, tudíž je podle těchto kritérií můžeme rozdělit. Žvýkací svaly - m.
20.09.07 Život se psem

Srst

Srst pejsků můžeme rozlišit podle několika hledisek, podle barvy, délky, vlnitosti, hrubosti, někdy se udává zvláštní rozlišení podle ornamentů na srsti (barevné skvrny). Tyto znaky srsti se získávají geneticky a vyšlechtěním.
20.09.07 Život se psem

Smyslové orgány

Smyslové orgány u psa vždy zajímaly člověka, zejména čich, sluch a zrak. Čich - čich je u psa bezesporu tím nejvíce vyvinutým smyslem a také nejvíce potřebným.